למה חשוב לגבות את המידע שלכם? החשיבות של גיבוי מידע

החשיבות העצומה של גיבוי נתונים הייתה ידועה עוד בימים בהם חברות, ארגונים ואנשים פרטיים היו מתנהלים עם דיסקטים ומדיות מסוגים שונים, שהיום נראים לנו עתיקים למדי.

מגוון התרחישים הגדול שעלול להביא למחיקה, שיבוש או איבוד נתונים לא הותיר מקום של ספק בחשיבות לבצע גיבוי של האתר שלכם: על כל גוף, פרטי או עסקי, שזמינות, שלמות ומהימנות המידע חשובות לו, להקים מערך גיבוי אפקטיבי, יעיל ומשמעותי, שיאפשר לאחזר את הנתונים שאבדו בפרק זמן סביר, ולהסב כמה שפחות נזק כספי או מוניטיני לגוף שעומד מאחוריהם.

גיבוי מידע

אם אתם חברה לקידום אתרים, מקדמי אתרים עצמאיים או עוסקים בשיווק באינטרנט על שלל סוגיו – המאמר הזה הוא רלוונטי עבורכם.

כחברה אשר מתמחה בפתרונות אחזור, שחזור מידע – שחזור של דאטה ונתונים בכל פורמט שהוא, נתקלנו לא אחת בהרגשת חוסר האונים, התסכול והמעבר בין ייאוש לתקווה של לקוחותינו, אשר איבדו ברגע אחד מידע קריטי שעליו עמלו במשך תקופה ארוכה.

אין ספק שמדובר באירוע שעלול להלחיץ ושיכולות להיות לו השלכות כלכליות ונפשיות ולכן חשוב לגבות את האתר שלכם.

אז אילו תרחישים רלוונטיים כיום לנושא גיבוי הנתונים של אתרי אינטרנט?

למה כדאי לארגונים שונים וגם לאנשים פרטיים להתייחס ברצינות להטמעת מערך גיבוי כחלק בלתי נפרד מתהליכי העבודה שלהם? המשיכו לקרוא.

תרחישים שלקראתם יש להערך עם מערך גיבוי אתר מתאים לנתונים

בפתח הדברים נציין, כי עגמת הנפש שעלולה להיגרם לפרט או לארגון בעקבות אבדן של נתונים ייחודיים עליהם עמלו רבות, היא גדולה ביותר.

במקרה הטוב, יהיה מדובר בנתונים או מידע חשוב שעובדו ונוצרו במהלך פעילות עסקית – אז מנגנונים כמו פיצוי, או שעות נוספות של עבודה יוכלו לגשר על הפערים שנוצרו.

אולם מה קורה כאשר מדובר בתמונות מאירוע חד פעמי? מה הדין לגבי צלם חתונות שאיבד את תמונות החתונה של זוג צעיר, שממתין לקבלת האלבום שלו?

זאת הסיבה שבהיערכות לשילוב מערכת גיבוי נתונים בעסק, יש לקחת בחשבון את התרחישים הבאים:

תרחיש מספר 1: תקלה!

מערכות מחשוב, גם המודרניות שבהן, אינן חפות מתקלות. מעת לעת, מתרחשים במערכות המידע שיבושים שמקשים באופן ניכר על תהליך אחזור נתונים שנשמרו, או הפעלת התוכנות שמאפשרות גישה לנתונים אלו.

במקרה כזה של תקלה, ישנה חשיבות לגיבוי פרמטרים שונים או מידע חשוב שיאפשרו אישוש מהיר ואפקטיבי של מערך המידע בזמן קצר.

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

במידה ואתם עובדים עם חברת אחסון אתרים – וודאו שמתבצע מערך גיבוי מסודר לאתר שלכם כדי לשחזר את הנתונים במקרה הצורך.

תרחיש מספר 2: מחיקה בשוגג

בני אדם, מיומנים ומאומנים ככל שיהיו, מבצעים טעויות גם הם מעת לעת.

הקלות שבה מתאפשרת לעיתים מחיקה של קובץ, דריסתו על ידי קובץ אחר בשם דומה, העברתו למיקום לא ידוע, שיבוש חלק מן הקובץ באמצעות פעולות שונות (מבלי שאפשר או ניתן לשחזר) – עלולה לייצר פגיעה בזמינות של מערכות המידע של העסק או האדם הפרטי וכפועל יוצא גם פגיעה בשירות שמקבלים לקוחותיו.

זאת הסיבה שגיבוי של המידע הוא תהליך כה חשוב.

מרגע גילוי הטעות – גיבוי נתונים מאפשר למנהל הרשת לאתר את הקובץ המדובר בעותקי הגיבוי השונים, לשחזר את תכולתו, ולהעתיקו למקום מוסכם ברשת שיאפשר גישה אליו על ידי בעל המידע.

תרחיש מספר 3: שימוש בתוכנת כופרה

כמות תקיפות הסייבר שעושות שימוש בתוכנות כופרה כדי לסחוט את בעלי המידע, גדלה בצורה מפחידה בשנים האחרונות.

תוכנת כופרה היא תוכנה שמטרתה לקבל שליטה על מערכת לניהול נתונים שבה נשמרים קבצים רגישים או מידע חשוב, להצפין את המידע השמור בהם, ולא לאפשר גישה לנתונים אלו עד להסדרת תשלום הכופר הנדרש.

בימים אלו ממש, אחת מענקיות יצרניות שעוני הספורט מתמודדת עם ההשלכות של מתקפת כופרה על שרתיה, מתקפה שהובילה להשבתה נרחבת של השירותים שסיפקה לקהל לקוחותיה העצום במשך ימים ארוכים.

ולכן חשיבותו של תהליך גיבוי של כל הנתונים הוא דרמטי ובמיוחד החשיבות של שמירת הגיבוי האחרון

תרחיש מספר 4: שריפה, שיטפון או הפסקת חשמל

ארגונים המנהלים את מערך השרתים שלהם בחדרי מחשב פיסיים או בדאטה סנטרים הממוקמים באזור גאוגרפי מסויים, חשופים מעת לעת, לאירועים בעלי השלכות פיסיות וגאוגרפיות מתוחמות.

זאת יכולה להיות מתקפת טילים, שריפה שפורצת בחדר המחשב, שיטפון או הצפה, הפסקת חשמל שאינה ניתנת לגישור באמצעי מערכת גיבוי אתר ועוד.

במקרים מעין אלו, החשיבות של מערך גיבוי איכותי ומהימן מתחדדת.

בחלק מן התרחישים האלו, לקהל הלקוחות של העסק תהיה אפס סבלנות כלפי איבוד המידע והזמינות החלקית של השירות. זאת הסיבה, שניהול שוטף של פתרון מערכת גיבוי שיתן מענה לתרחישים מסוג זה הוא קריטי להצלחת ההמשכיות העסקית של הארגון.

תרחיש מספר 5: תקלה לוגית

רבים מן הארגונים והחברות המובילות עושים שימוש בשרתים הפועלים בתצורת אקטיב אקטיב – כלומר איזון עומסים.

בתצורה זאת, מרגע שמתרחשת תקלה בקבוצת שרתים אחת, קבוצת שרתים אחרת לוקחת את הפיקוד לידיה ומאפשרת לקהל הלקוחות של החברה להמשיך ולקבל שירותים כרגיל.

אולם בתצורה זאת, בה מסונכרנים הנתונים באופן שוטף בין שתי קבוצות השרתים, לא ניתן מענה לתרחיש בו מתרחשת תקלה לוגית, שמשתכפלת בעקבות הסנכרון השוטף בין שתי קבוצות השרתים.

בתרחיש מעין זה, הפתרון האפקטיבי היחיד הוא לגבות את האתר בעזרת ניהול מערך גיבוי חיצוני, שאינו מושפע באופן ישיר בכל פרק זמן ממה שמתרחש בשטחי האחסון המרכזי.

תרחיש מספר 6: שיבוש ארוך טווח של מידע

הזכרנו מקודם את תרחיש השימוש בתוכנות כופרה, שמטרתו לסחוט ארגון שהגישה למידע באופן שוטף היא בסיס הקיום שלו, במטרה לעשות רווח כספי.

במקרים כאלו, היוודע דבר התקיפה הוא מיידי, והארגון מתחיל את ההתמודדות שלו מול התרחיש בזמן אמת.

תקיפה מסוג שונה מעט היא תקיפה המתבססת על שיבוש נתונים ארוך טווח.

בתקיפה מעין זו, עושים התוקפים שימוש בגישה שהצליחו להשיג לנתונים שונים המשמשים את הארגון, במטרה לגרום לשינויים מינוריים ולא מורגשים בנתונים לאורך זמן.

במצב דברים זה, כאשר מתגלה התקיפה, המועד הוא לעיתים מאוחר מידי, וההימצאות של רפליקה נוספת של המידע אשר מתעדכנת בזמן אמת, לא יכולה לתת מענה לתרחיש.

למעשה, גם בתרחיש כזה, הפתרון היחיד שיכול להציל את החברה בהיבט של שמירה על מהימנות הנתונים, הוא שירות גיבוי איכותי.

מדריכים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו