דף הבית / שיווק באינטרנט / יחסי ציבור לעסקים קטנים

יחסי ציבור לעסקים קטנים

הכול יודעים כי כל עסק זקוק ליחסי ציבור. בימים בהם התחרותיות כה גבוה ובעלי העסקים מתמודדים עם חוסר יציבות כלכלית, יחסי ציבור לעסקים קטנים זוכים לחשיבות רבה מאוד. בתקופות כה קשות ומאתגרות יש להקפיד על סדר וארגון ולפעול בהתאם לתקציב הכספי שהוקצב למטרה. כל סטייה מהתקציב או הוצאה לא צפויה יש לשקול היטב. יציבות כלכלית מאפשרת את הישרדות העסק בטווח הארוך. בעלי עסקים שממהרים לקבל עליהם סיכונים מתוך כוונה להפיק רווחים גבוהים במהרה עשויים למצוא את עצמם מפסידים ומאבדים את כל הונם.

יחסי ציבור לעסקים קטנים מתבססים על חשיפה תקשורתית. את החשיפה הזו מקבלים העסקים הקטנים מעיתונות מקומית, פרסום ברדיו ופרסום ברשת האינטרנט. הפרסום בערוצי הטלוויזיה כרוך בעלויות לא סבירות בעבור העסקים הקטנים ואפילו הבינוניים.

יחסי ציבור בעלות נמוכה

בעלי העסקים הקטנים מגלים ברשת האינטרנט הזדמנות לפרסם את העסק ולחזק את תדמיתו ללא הוצאות כספיות גבוהות. הפעילות ברשת החברתית היא אפשרות להעשרת יחסי הציבור של העסק ללא עלות כספית. כל שיש לעשות הוא להקים פרופיל מקצועי ברשת החברתית כמו פייסבוק או גוגל+ ולנהל תקשורת עם הלקוחות הקבועים והפוטנציאליים. לצד הפעילות לחיזוק הקשרים עם הלקוחות כדאי לפרסם בפרופיל העסקי גם תמונות מתוך פעילויות חברתיות וימי עבודה שגרתיים בבית העסק. כאשר הלקוחות למדים להכיר את הפנים של עובדי החברה הקשר האישי מתחזק.

פרסום מאמרים ופעילות בפורומים מקצועיים חיוניים גם כן להעשרת תדמיתו של בית העסק. הפעילות מעניקה לבעל העסק מעמד של בעל דעה מוביל בענף. רשת האינטרנט מוכיחה שוב ושוב כי יחסי ציבור לעסקים קטנים לא מחייבים הוצאות כספיות גדולות. כל שיש לעשות הוא לבצע את כל הפעילות תוך חשיבה מקצועית שלקוחת בחשבון את ההשלכות החיוביות והשליליות בכל צעד.

פעולת יחסי ציבור איכותית היא גם חלק בלתי נפרד מתהליך של קידום אורגני בגוגל, שהיום מתייחס יותר מתמיד גם למיתוג העסק ברשת, שכן גוגל מודעים לאהבת המותגים הגדולים בקרב קהל הגולשים ופועלים בעקבות כך לחיזוק המותגים בתוצאות שלהם.

אם נשתמש במילים יותר פשוטות, יחסי ציבור הם למעשה הדור החדש של בניית קישורים – לא עוד פרסום עיוור באתרים זניחים שאף אחד לא מבקר בהם, כי אם פרסום איכותי (ובהתאם, בכמות מצומצמת יותר) אך כזה שמביא תוצאות באמת – הן מבחינת גוגל והן מבחינת טראפיק של גולשים אמיתיים.


היו חברתיים!

אהבתם? במידה ותירצו לקבל ממני עדכונים עתידיים ישירות לפיד שלכם אתם מוזמנים לעשות לי לייק בפייסבוק או לעקוב אחריי בגוגל+. נשתמע!

רוצה שאבדוק לך את האתר (בחינם לגמרי!) ואתן לך הערכת מחיר לקידום? כמה פרטים ואחזור אליך

רוצים להגיב?

תגובות

אודות דניאל

עוסק בשיווק באינטרנט (בדגש על SEO) באופן מקצועי משנת 2009. יזם אינטרנט ובלוגר בזמן המועט שנשאר לי. פה ושם מעביר הרצאות וגם מלמד קידום אתרים בשיעורים פרטיים וסדנאות. נשוי + ילדה מהממת וגר בנס ציונה :-)

שווה לקרוא גם את

שיווק באינטרנט בקיץ

רעיונות מגניבים לשיווק באינטרנט בקיץ

חשבתם פעם שהשיווק האינטרנטי של העסק שלכם מושפע מעונות השנה? אם אינכם עוסקים בתחום עונתי ...

הקמת נכס אינטרנטי מניב

להרוויח אונליין: מדריך להקמת נכסים מניבים באינטרנט

בעבר כתבתי על דרכים להתפרנס באינטרנט, בדגש על קידום אורגני. במאמר הבא אני אתעמק קצת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצירת קשר זריזה
close slider