TrueCaller – מניעת שיחות והודעות ספאם (ואיך בדיוק זה יכול לעזור לנו בעבודה)?

אני בטוח שאני לא מחדש לרובכם על עצם קיומה של טרוקולר (TrueCaller) – אותה אפליקציה שמזהה מספרי טלפון שלא נמצאים באנשי קשר שלנו. יש גם כמה אפליקציות דומות בסגנון. יחד עם זאת, אני סבור שרבים לא מנצלים אותה כמו שצריך ואני כאן כדי לעשות קצת סדר ולפתוח את הראש 🙂

טרוקולר / TrueCaller

קצת רקע

משתמשים וותיקים באינטרנט בוודאי זוכרים שפעם מסנני הספאם של תיבות הדואר האלקטרוני שלנו היו הרבה פחות טובים.

היינו יכולים לפתוח את הבוקר ולגלות 30 הודעות ספאם ורק 2 הודעות שבאמת מישהו אנושי כתב לנו.

חייבים לתת קרדיט ענק לגוגל וחברות נוספות שהצליחו באמת ליצור מנגנונים מספיק חזקים אשר מאפשרים לנו עבודה שוטפת.

אם אנחנו מקבלים בכל זאת מקבלים הודעה אוטומטית מעצבנת, זה בדרך כלל בגלל שנרשמנו לאתר ושכחנו להסיר את עצמנו מרשימת התפוצה שלנו ברגע שהוא הפסיק לעניין אותנו (וזה קורה המון למי שמתעסק עם כלים לאופטימיזציה של אתרים ופעילות ברשתות חברתיות).

אבל מה קורה עם סוגים אחרים של תקשורת? כאן למרבה הצער המצב הוא קטסטרופלי: אין כמעט שום דבר שמונע מכל מיני חברות מפוקפקות ונוכלים לשלוח לנו SMS שיווקי. חלק מאיתנו ממהרים לשלוח את “מילת הקסם” שכתובה בהודעה ואמורה למחוק אותנו מהרשימה, אבל הנוכלים לא פראיירים והם משתמשים בפידבק הזה בעיקר כדי לאמת שהם הגיעו למספר אמיתי ולהמשיך לשלוח לנו ספאם!

לחוק הספאם אין שיניים

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמם כיצד יכול להיות שחוק הספאם לא פותר את הדברים האלו?

אז בתכלס – אם חברה מסוימת מתקשרת אלי ואני יודע מי זו החברה, אני יכול להזהיר אותה שלא תתקשר אלי עוד פעם ובמקרה הכי גרוע לתבוע אותה.

אבל עם SMSים זה לא כל כך פשוט: רוב הספאמרים מחליפים כל הזמן את המספר שלהם. לכן, לא רק שזה לא פרקטי לחסום אותם, אלא שגם קשה לנו מאוד לדעת מי עומד מאחורי המספרים האלו.

מה TrueCaller יכולה לעשות בעבורנו?

טרוקולר היא בראש ובראשונה אפליקציה שתוכל לעזור לנו להוריד את רמות הספאם לרמה סבירה, אך יש לה גם אופציות נוספות שיעזרו לנו לנהל שיחות עם אנשים ברשימת אנשי הקשר שלנו באופן נוח יותר.

שיחות טלפון

כאשר מדובר על שיחות טלפון, TrueCaller  מסוגלת לזהות מספרים לא חסומים באמצעות כינויים שאחרים נתנו להם לפנינו. זה אומנם לוקח כמה שניות, אבל זה מספיק כדי לראות מי המתקשר ולהחליט אם לענות לו או לא. אם אנחנו מחליטים שאנחנו לא רוצים לקבל ממנו יותר שיחות, נוכל להוסיף אותו לרשימת החסומים ובכך גם לעזור לאחרים.

יחד עם זאת, הפתרון הזה לא מושלם מכמה סיבות:

1. לעיתים מספר מסוים יכול להיות ספאם עבור אדם אחד וחשוב עבור אדם אחר. לדוגמה, יכול להיות שמתקשרים אלי מוויזה כדי לדווח על בעיה עם הכרטיס שלי. אבל זהו אותו המספר שמשמש את החברה כדי להציע לאנשים אחרים לקחת הלוואה…

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

2. לרוב החברות שמציקות לנו (לקיחת הלוואה וכו’) יש כמה מספרי טלפון שונים ולוקח קצת זמן לחסום את כולם.

הודעות SMS

כאן אנחנו מגיעים כאמור לתכונה היותר שימושית של האפליקציה: חסימת הודעות SMS . במנוי הבסיסי החסימה הזו יחסית עדינה והודעות רבות עדיין יציפו אתכם, כך שתצטרכו לחסום מספרים לבד ולקוות שלא יציקו לכם יותר ממספרים אחרים של אותם הספאמרים.

בגרסת הפרימיום (שעולה משהו כמו 10 שקלים לחודש וגם מבטלת את ההודעות), הרשימה כבר יותר מורחבת ולא צריך לעדכן אותה כל הזמן. אני יכול להעיד שהיא עושה עבודה די טובה ובהחלט שווה את המחיר.

לא משנה באיזו גרסה אתם בוחרים, הודעות ה-SMS מאנשי הקשר שלכם יהיו בטאב נפרד מהודעות SMS מאחרים ויהיה גם טאב להודעות ספאם שתוכלו לבדוק במקרה שהייתם צריכים לקבל הודעה ומשום מה לא קיבלתם אותה.

אפשרויות נוספות

מכיוון ש-TrueCaller יכולה בסופו של דבר מחליפה את החייגן שלכם (ניתן להגדיר את האפליקציה כחייגן ברירת מחדל) יש לה עוד כמה פ’יצרים מתחת לשרוול:

1. כשמישהו מתקשר אליכם אתם יכולים לראות אם המספר שלו מאומת ב-TrueCaller ואם הוא צפה בפרופיל שלכם. הוא גם יכול לראות אתכם (ניתן למנוע זאת בגרסת פרימיום).

2. תוכלו לראות אם מישהו כזה נמצא בשיחה, מתי הוא היה מחובר בפעם האחרונה והאם הוא השתיק את הטלפון שלו (ולפני כמה זמן).

3. מלבד זאת, אתם יכולים לשלוח הודעות צ’אט ושיחות קוליות. די דומה ל-Whatsapp, אבל אלו עובדים דרך החבילות גלישה שלכם ולא הרשת הסלולרית. ברוב החבילות היום יש SMS בלתי מוגבל וה-DATA הוא המוגבל, כך שאני לא רואה מה היתרון הגדול כאן – אולי למעט עניין הנוחות שהוא גם עניין של טעם.

4. גרסה מעט שונה של הודעת SMS שהיא ייחודית ל-True Caller היא הודעת הפלאש: זוהי הודעה שנראית על המסך של האדם השני אם הוא משתמש בתוכנה למשך כ-60 שניות. לאחר כ-60 שניות היא הופכת להתראה רגילה. שוב, זה פיצ’ר נחמד, אבל בטח לא הסיבה העיקרית להתקין את האפליקציה.

5. אם יש לכם גרסת פרימיום, אתם יכולים לבצע חיפוש הפוך: כשאתם משתמשים בתיבת החיפוש ורואים שם של אדם מסוים, תוכלו לבקש ממנו את מספר הטלפון שלו ורק אם הוא יאשר אתכם, תוכלו לראות את הפרופיל המלא שלו. פ’יצר נחמד, אבל הוא לא יעבוד כמובן עבור מספרים שאין להם פרופיל…

6. בגרסת פרימיום יש לכם סימון קטן שמזהה אתכם ככאלו. לא באמת שימושי…

גרסת גולד

מעבר לגרסת פרימיום, אתם יכולים גם לבחור בגרסת גולד. בגרסה הזו תקבלו סימון VIP כשאתם מתקשרים (במקום סימון של מנוי פרמיום או בלי סימון בכלל) – במסגרת בצבע זהב צעקני ובולט מאד. נראה קצת שופוני בהגזמה כזה. בנוסף תקבלו תמיכה טכנית מהירה יותר. כל “התענוג” הזה יעלה לכם 900 ₪ לשנה. אם תשאלו אותי, די מיותר 🙂

עניינים של פרטיות

כפי שאתם יכולים לצפות, על מנת לפעול, TrueCaller משתמשת במאגר אנשי הקשר שלכם (ספר הטלפונים), אבל מה לעשות אם אתם לא רוצים שמספרים מסוימים יגיעו אליה?

החדשות הרעות הן שמרגע שהתחברתם לאפליקציה, אתם לא באמת יכולים לשלוט בכל אנשי הקשר שכבר שלחתם אפילו אם תמחקו אותם מהמכשיר שלכם (למרות שאני מאמין שהיא מבצעת אימות מכמה מקורות).

אתם כן יכולים למחוק את עצמכם מהמאגר שלה, אבל זה יהפוך את האפליקציה ללא שימושית בעליל. אם לא התקנתם בכלל את האפליקציה ואתם רק רוצים להסתיר את המספר שלכם, אתם יכולים לעשות זאת דרך כאן.

ויש עוד קצת חדשות טובות (לפחות מצד אחד של המטבע): גם אם אין לכם בכלל את TrueCaller  ולא עניתם לשיחה מסוימת או פספסתם אותה (ובתנאי שלא מדובר במספר חסום), תוכלו לבדוק למי שייך המספר כאן. השימוש בפיצ’ר הזה מוגבל לכמה בדיקות ביום או משהו בסגנון.

במה Truecaller ממש עוזרת לי?

עד לא מזמן הייתי עובד עם טרוקולר בעיקר ברקע – כלומר בכל פעם שנכנסת שיחה ממספר שאני לא מכיר, הייתי מחכה כמה שניות כדי שהאפליקציה תזהה במי מדובר (וזה עובד במעל 80% מהמקרים מהנסיון שלי).

לפני מספר חודשים הגדרתי את TrueCaller כחייגן ברירת המחדל אצלי במכשיר, וזה עשה לי הרבה סדר עם ניהול ומעקב אחרי שיחות.

כך למשל – אני מתעד בטבלה של המספרי טלפון שמגיעים מהאתר, את שמות המתקשרים שאני מוצא בעזרת טרוקולר, ומעדכן ב-CRM. לפעמים אני גם מזהה שאלו אנשים שכבר פנו אליי באמצעות המייל למשל, וכך מצליב ומארגן אצלי את המידע.

מה שהיה מקל עליי מאד זה לעשות אינטגרציה של TrueCaller ל-CRM שלי (במקרה שלי מדובר במסמך של גוגל דרייב שמתעדכן בעזרת זאפייר) – כך שכל שיחה שנכנסת מהאתר ומתועדת בCRM, הייתה גם מתעדכנת עם שם המתקשר מתוך המאגר של טרוקולר.

לסיכום

אם אתם תלויים בטלפון שלכם לעבודה (ומי לא?!) ומקבלים המון שיחות והודעות ביום, אין ספק ש-Truecaller תוכל להוריד לכם קצת את רמת העצבים בגלל כל מיני נוכלים ונודניקים.

אבל לפני שאתם עושים בה שימוש, זכרו שהיא תשלח באופן אוטומטי את כל אנשים הקשר שלכם למאגר שלה. היא אומנם לא תחשוף אותו בפני משתמשים אחרים באופן פרטני, אבל אין ספק שיש כאן סוג של פגיעה בפרטיות. ההחלטה אם אתם מוכנים להקריב זאת בשביל עוד קצת שקט (ומדובר ברע במיעוטו) היא בסופו של דבר שלכם.

אופציה נוספת שמומלצת למי שסובל מהתופעה קצת פחות (למזלו), היא לא לענות למספרים שהוא לא מכיר ולבדוק אותם לאחר מכן ב-TrueCaller (או לעשות את זה ממש מהר…). החיסרון באופציה הזו היא כמובן שאם זו שיחה חשובה, הוא עשוי לפספס אותה.

במידה ואתם עושים שימוש באפליקציה ויש לכם טיפים נוספים – אשמח לשמוע כאן בתגובות 🙂

לקריאה נוספת:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו