6 דרכים לייצר הכנסה פסיבית באינטרנט (ולמה אתם חייבים את זה)

היום נראה שכולם רוצים להתחיל להרוויח יותר ולעבוד פחות, ואין כמעט מי שלא נתקל במודעה שמבטיחה ללמד אותו איך להרוויח כסף בלי להתאמץ בעזרת סדנה של שלוש או ארבע שעות.

החיפוש אחר איך לייצר הכנסה נוספת הולך וגובר בשנים האחרונות ולא סתם – יש הרבה יותר מודעות ואמצעים להתפרנס היום, שלא מצריכים להגיע לעבודה מ-8 עד 17.

אז…מה זה הכנסה פסיבית?

במציאות, המונח “הכנסה פסיבית” יכול להיות מתעתע.

הכוונה ב”פסיבית” היא שמשלב מסוים העסק מתחיל להיות רווחי גם כשאתם לא עומדים כל היום ליד הקופה ורוב העבודה מסתכמת בשינויים תקופתיים וקבלת החלטות על סמך הניתוח של הנתונים בדוחות שאתם מקבלים.

בשורה התחתונה, לא משנה מה מנסים למכור לכם, הכנסה פסיבית בהחלט דורשת השקעה ואין כאן הרבה קיצורי דרך.

הכנסה פסיבית מהאינטרנט

הכנסה פסיבית – הכל מתחיל במיינדסט המתאים

בעיניי, צריך להתייחס אל הכנסה פסיבית כדרך חיים ולא כמטרה שיש לה סוף.

זאת אומרת, אם אני שכיר ואני רוצה לייצר לי עוד 2000-3000 ₪ בחודש כהכנסה פסיבית – זה נחמד, אבל זה לא באמת יאפשר לי לפרוש מהעבודה, לכלכל את עצמי ולחיות ללא תלות בעבודה.

אני מסתכל על הכנסה פסיבית במלוא מובן המילה: להגיע למצב שיש לי נכסים מניבים (עוד מעט נבין בדיוק מה זה נכס) המכניסים עבורי מדי שבוע, חודש, רבעון או מה שזה לא יהיה, סכום כסף שמאפשר לי להתקיים בכבוד ואפילו מאד בכבוד.

מהו נכס מניב? זה יכול להיות כמה וכמה דברים:

 • נכס נדל”ני כמו דירה או משרד שמניב שכירות חודשית – בין אם זה בארץ או בחו”ל
 • אתר אינטרנט שמכניס כסף מדי חודש (נכס דיגיטלי)
 • “יישות אינטרנטית” שהיא לא אתר כמו רשימת תפוצה, עמוד פייסבוק וכו’
 • שוק ההון – לא בדיוק נכס בהגדרה, אבל ישנה אפשרות לקבל סכום חודשי קבוע מתוך השקעות בשוק ההון.
 • ועוד

במאמר שלי על עצמאות כלכלית דיברתי יותר בהרחבה על כל אחד מהנ”ל אבל במאמר הנוכחי ארחיב על הכנסה פסיבית דרך האינטרנט בלבד.

אם לסכם את החלק הזה –

הכנסה פסיבית = הכנסה המגיעה על בסיס קבוע ממקור אחד או יותר ודורשת מינימום מאמץ (תחזוקה) או השקעה חד פעמית.

אוסיף ואומר שגם אם הגעתם למצב שיש לכם הכנסה יפה שהיא לא 100% פסיבית אלא “רק” 70-80% פסיבית (כלומר, כן דורשת מכם זמן / משאבים מסוימים) – אתם בדרך הנכונה. זאת אומרת שככל הנראה ישנה אפשרות להעביר את ה-20% או ה-30% הנותרים למיקור חוץ ובכך להפוך את ההכנסה לפסיבית ב-100% (במידה ונרצה בכך).

לימדו איך להקים נכס דיגיטלי ולהרוויח כסף מהאינטרנט, בעזרת הקורס של שמול >>

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

למה הכנסה פסיבית מהאינטרנט?

השאלה לא צריכה להיות “למה” אלא “איך”.

קודם כל – למה לא?

השכר הממוצע כיום בישראל ביחד עם יוקר המחייה המחניק לא מאפשרים יותר מדי מרחב תמרון, שלא לדבר על אפשרות לסגירת החודש, עבור הישראלי הממוצע.

לא אחפור יותר מדי בנושא כי אני בטוח שזה מוכר לכולם היטב.

עובדתית, האינטרנט והגלובליזציה פתחו לנו עולם חדש של הזדמנויות של הכנסה פסיבית שזה פשוט פשע לא לנצל.

אם אתם רוצים לפרוץ את הגבולות של השכר הממוצע או אפילו החציוני, להשתדרג ממצב של שרידות למצב של רווחה כלכלית ואפילו אפילו לעצמאות כלכלית – תמשיכו לקרוא.

וסליחה מראש על הניסוח ה”גורואי”, אני לא בא למכור לכם כלום, מלבד הקונספט.

אין לי מוצר או שירות שקשורים אל הכנסה פסיבית. אבל בשנים האחרונות אני מאד דוחף את עצמי לשם – גם בעזרת האינטרנט וגם בעזרת שוק ההון ונדל”ן.

לפני שארחיב יותר – מצרף סרטון מעניין מכלכליסט, בו מככבת אורה אריאל, אחת שהצליחה לצאת לעצמאות כלכלית בגיל צעיר מאד, בעזרת הכנסה פסיבית:

הכנסה פסיבית אונליין – מאיפה מתחילים?

אז איך לייצר הכנסה נוספת, פסיבית?

כדי להגיע למצב של הכנסה פסיבית מהאינטרנט, יש צורך בהכנת תשתית מתאימה אשר יכולה לארוך כמה חודשים טובים גם אם הם מתפרסים על גבי שנה או אפילו יותר.

לכן, לא מספיק לדעת את העקרונות, אלא צריך גם לשבת על התחת וליישם אותם. הזמן שצריך להשקיע תלוי במידת הידע והניסיון שיש לכם, אך גם באופי של הפעילות.

כמובן שתמיד אפשר לקנות תשתית קיימת, אבל אל תצפו לקנות עסק שירוויח מהיום הראשון במחיר זול, במיוחד אם אין לכם ניסיון קודם בניהול של נכסים כאלו.

אחרי שהבנו מה היא הכנסה פסיבית, נעבור על המודלים העיקריים שקיימים היום:

1. הכנסה פסיבית בעזרת שיווק שותפים

דניאל זריהן מדגמן הכנסה פסיבית בעזרת שיווק שותפיםשיווק שותפים היא שיטה שבה אתם משווקים מוצרים או שירותים של מישהו אחר (“המוכר”) ומקבלים עמלה כל פעם שלקוח פוטנציאלי מבצע אינטראקציה עם המוכר דרך הקישור שלכם.

היתרון של שיווק שותפים הוא שאתם לא עושים את העבודה הקשה של המכירה מבחינה לוגיסטית.

החיסרון הוא שאתם מקבלים רק חלק מהרווחים. לא תמיד זה חלק זעום ויש תוכניות שותפים מאד מתגמלות – בעיקר במוצרים דיגיטליים (קורסים, כלים, תוכנות וכו’) בגלל שעלות הייצור היא חד פעמית ואין עלויות שילוח, לוגיסטיקה וכו’, מה שמאפשר לבעלי המוצר לפרגן יפה ברווחים.

אם אין לכם אתר, סביר להניח שתצטרכו להשתמש בפלטפורמות אחרות כמו פורומים, פייסבוק, בלוגים חופשיים, אתרי Wix או וורדפרס פשוטים וכך הלאה. לא תמיד קל להביא תנועה למקומות האלו, אלא אם כן יש לכם פרופיל חברתי חזק עם מספר גדול של עוקבים.

גם יצירת ערוצים אורגנים או ממומנים שיביאו תנועה דורשת ידע בקידום אתרים או קידום ממומן (בהנחה שיהיה פער מספיק גדול בין המחיר שתשלמו ללחיצה ובין העמלה הממוצעת שתקבלו).

שיווק שותפים זהו אחד הערוצים החזקים והפופולאריים מהם ניתן להתפרנס באינטרנט.

בדומה לעולם האמיתי, רבים ממשווקי השותפים הפעילים עושים את זה בתור חצי תחביב וזה מכניס להם בין עוד כמה מאות לכמה אלפי שקלים נוספים מדי חודש. מספר קטן יותר הם אפילייטים במשרה מלאה ומתפרנסים מזה לא רע, ורק מספר מצומצם של אנשים בארץ ובעולם הם סופר אפילייטים (Super Affiliates) שעושים מזה מליונים.

2. הכנסה פסיבית על ידי מכירת לידים

במודל של מכירת לידים, אתם מרוויחים כסף באמצעות מכירת לידים (פניות מקוונות) לעסקים אחרים שמחפשים לקוחות או מנויים. ההבדלים בין התחומים השונים בעולם הלידים יכולים להיות גדולים מאוד עם הבדלים של עשרות שקלים בין ליד לליד.

לדוגמה, לידים עבור סדנאות להפסקת עישון יהיו הרבה יותר זולים מלידים עבור ניתוחים פלסטיים בגלל פוטנציאל הרווח שיש כאן למוכר.

על מנת למצב את עצמכם כאיכותיים בתחום, רצוי שתהיה לכם בקרה מקדימה על הלידים לפני שאתם מוכרים אותם. במהלך תהליך זה, הנקרא טיוב או אופטימיזציה של לידים, בודקים האם למי שמילא את הטופס יש באמת כוונת קנייה והאם הוא ממוקד מספיק.

טיוב לידים עוזר לכם לשמור על האמינות שלכם וכך אתם יכולים לגבות יותר כסף אם תציגו נתוני המרות טובים למי שקונה את הלידים. בנוסף, נהוג לגבות יותר כסף על לידים שנותרים בלעדיים רק למוכר אחד מכיוון שמספר האנשים שמתחרים אתו על אותו הלקוח הוא קטן יותר ולעיתים אף אפסי.

3. הכנסה פסיבית על ידי יצירת מוצר דיגיטלי

אם יש לכם ידע בתחום מסוים ובמיוחד בתחום הדיגיטלי (החל מכתיבה שיווקית ועד לעיצוב לוגו), אתם יכולים להפוך אותו לספר דיגיטלי ולמכור אותו באתר שלכם (עדיף לא לסמוך על דף פייסבוק שיכול פתאום להעלם). רוב הסיכויים שתצטרכו להציע אותו במחיר אטרקטיבי של פחות מספר הדרכה ממוצע בחנות ספרים, אבל מרגע שהוא מוכן, עלות ההפצה שלו היא אפסית.

אתם יכולים גם להגדיל את המכירות באמצעות יצירת רשת שותפים משלכם עם קישורים ממומנים באתרי שותפים שיקבלו כמה שקלים מכל מכירה.

לחילופין, ספר דיגיטלי בחינם יכול להיות טיזינג לסדנה בת מספר שעות אותה אתם מעבירים. זו אמנם לא הכנסה פסיבית גרידא, אבל אם הייתם צריכים לגייס את המשתתפים בסדנה בדרכים אחרות, זה היה עשוי לעלות לכם לא מעט.

מוצר דיגיטלי לא חייב להיות ספר כמובן.

כמה דוגמאות למוצרים דיגיטליים:

 • קורס אונליין / קורס מקוון – בארץ עדיין מדובר בתחום בתולי ובסוג של אוקיינוס כחול. בשנים הקרובות אני צופה הצפה של עשרות ומאות קורסים בתחומים שונים וכן יותר ויותר פלטפורמות המוכרות קורסים כאלה לצד אתרים עצמאיים.
 • אתר מנויים / קהילות סגורות – פורמט שהרבה יותר נפוץ בחו”ל ובפרט בארה”ב.
  אם יש לכם ידע רב וסמכות בתחום מסוים, אתם יכולים לעשות מזה כסף באינטרנט, ולא מעט ממנו. הרעיון הוא להציע תכנים פרימיום לקהל רלוונטי וממוקד, בכל נושא שהוא – שבהם אתם יכולים לספק ערך רב, עד כדי כך שישתלם לאנשים לשלם בעבור זה כמה עשרות או אולי אף מאות שקלים בחודש.
  בדרך כלל אתרים שעובדים במודל זה מציעים גם תוכן בעל ערך בחינם ובעזרתו מגייסים גם לקוחות לאזור הסגור באתר שהוא כאמור בתשלום.
  בארץ אתרים גדולים ומוכרים שעושים זאת הם דה מרקר, הארץ ולאחרונה גם Ynet, במה שנקרא Ynet+.
 • שירות / כלי בתשלום – יש המון דוגמאות כאלה, בטח ובטח בתחום של קידום אתרים. לייצר כלי / תוכנה שרבים יהיו מוכנים לשלם עליו בכדי להתפרנס ממנו יפה זה לא דבר פשוט במיוחד, אבל בהחלט אפשרי ויכול להיות רווחי מאד. רוצים השראה? בקרו בפוסט שלי על מעל 120 כלים לשיווק באינטרנט וקידום אתרים.
 • תמונות / סרטונים – מניח שרובכם מכירים מאגרי תמונות לרכישת תמונות לשימוש חוקי.
  חשבתם פעם מי מצלם את כל התמונות ו/או הסרטונים האלה? לרוב, אלו אנשים כמוני וכמוכם. הם אפילו לא חייבים להיות צלמים מקצועיים בכדי להתפרנס מזה.
  איני מספיק מכיר את התחום כדי לדעת עד כמה אפשר להתפרנס ממנו, אבל בטוח שזה יכול להצטבר לסכום לא קטן, ובהשקעה קטנה יחסית.
 • כמובן שיש עוד דוגמאות רבות למוצרים דיגיטליים – ספר אלקטרוני (E-Book), פונטים, קבצי אודיו, גרפיקות ועוד.
 • שירותים שונים – הרגשתי לצורך לציין את זה למרות ששירותים במהותם הם לא הכנסה פסיבית. שירות הכוונה לשירות שניתן לבצע באינטרנט ולכל מקום בעולם כמו: כתיבה, עיצוב גרפי, פיתוח, בניית אתרים וכו’. עם זאת ניתן בהחלט להפוך את זה ל-100% פסיבי או קרוב לכך על ידי העסקת פרילנסרים או שכירים שנותנים את השירות במקומכם ואתם רק מקימים את התשתית וכל המעטפת מסביב.

4. הכנסה פסיבית מכירת שטחי פרסום

מכירת שטחי פרסום מתאימה לאתרים שכבר יש להם הרבה מאוד תנועה ממילות מפתח מגוונות, ולכן אתרי מידע ואתרי חדשות הם מצוינים למטרה הזו.

בניגוד לתוכניות כמו אדסנס, שם אתם תלויים מאוד בנישה של האתר וסוג המודעות שגוגל בוחר עבורכם, במודל של שטחי פרסום ובאנרים, יש לכם שליטה הרבה יותר טובה בערוצי ההכנסות. אם מגיעה לאתר שלכם תנועה איכותית, גם כושר המיקוח שלכם יגדל בהתאם.

מכירת שטחי פרסום יכולה להתבצע בכמה דרכים:

 • גורם מתווך כמו אאוטבריין או טאבולה – אם כי נדרש מספר גבוה של צפיות באתר מדי חודש על מנת להיות זכאי להשתתף בתוכנית.
 • עבודה עם תוכנית שותפים
 • התנהלות ישירה מול בעלי אינטרסים – זה יכול להיות מקדמי אתרים או בעלי אתרים המעוניינים לקנות שטח פרסום / קישורים לאתר שלהם. למידע נוסף על קניית קישורים.

5. מסחר אלקטרוני “מהיר” (דרופשיפינג)

בעבר מסחר באינטרנט לא נחשב להכנסה פסיבית מכיוון שאפילו אם המוצרים נמכרו באינטרנט, כל התהליך הלוגיסטי עדיין היה מורכב ודרש לעבוד עם ספקים וחברות משלוחים.

היום לעומת זאת קיים מודל חדש שבו אתרים גדולים כמו אמזון ואחרים, אחראים על כל הנושא הלוגיסטי ואתם אחראים רק על הקניה והמכירה של המוצרים בפועל.

יש גם חברות שמציעות Dropshipping באופן עצמאי, כך שאתם יכולים להפעיל את המודל אפילו באתר משלכם, מכירות ב-ebay וכו’.

זו לא שיטה שמתאימה לכל אחד ובהחלט יש בה סיכונים: למרות שהיא מקלה מאוד בצד הלוגיסטי, היא דורשת מעקב צמוד אחר הספקים ובחירת מגוון מוצרים שקל יחסית לחדש את המלאי שלהם, אך עדיין יהיו רווחים מספיק.

6. השכרה / שכירת אתרים

השכרת אתרים זהו מודל נוסף של הכנסה פסיבית.

למעשה זה מתחלק ל-2:

 1. הקמת אתר אינטרנט והשכרתו לצד ג’
 2. שכירת אתר מוכן שמכניס כסף והשבחתו

נרחיב על כל אחת מהאפשרויות:

1. הקמת אתר אינטרנט והשכרות

יש לא מעט תחומים בהם התחרות לא מאד גבוהה וניתן בזמן יחסית קצר, לקדם אתר שמביא לידים על בסיס קבוע. הלידים האלה יכולים להיות שווים כסף – בין מאות לאלפי ואף עשרות אלפי שקלים בחודש – תלוי בגודל ובחוזק האתר.

לי בעצמי יש שירות של השכרת אתרים בתחומים מסוימים.

2. שכירת אתר מוכן והשבחתו

כאן אנחנו מדברים על רכישת אתר אינטרנט מניב (או שלא), במחיר X שמוסכם על הצדדים, כאשר על הצד הרוכש “לעשות ממנו מטעמים” ולהפוך את האתר לרווחי ומוצלח הרבה יותר – מאד דומה לעולם הנדל”ן. התוצאה יכולה להיות עסקת “פליפ” מהירה – השבחה ומכירה זריזה של האתר לגורם נוסף, או לחלופין, אחזקתו לטווח ארוך וגידול ההכנסות ממנו.

לימדו איך להקים נכס דיגיטלי ולהרוויח כסף מהאינטרנט, בעזרת הקורס של שמול >>

הכנסה פסיבית: לסיכום

הכנסה פסיבית מהאינטרנט היא כבר מזמן לא חלום רחוק וממש לא משהו דמיוני.

נכון שיש לא מעט שרלטנים שעושים לתחום הזה שם רע, אבל כבר מעל עשור שאנשים עושים כסף מהאינטרנט, וחלקם סכומים הרבה יותר מכובדים ממה שהיו עושים “בעולם האמיתי”.

גם אם אין לכם כוונה לעזוב את המשרה הקבועה שלכם, אך בא לכם לייצר עוד כמה אלפים מדי חודש או יותר – אתם יכולים לעשות את זה. כל מה שצריך זה להיכנס למיינסט המתאים ולהתחיל לפעול. בהצלחה 🙂

לפני שאתם ממשיגים בשגרת היום – ממליץ לכם בחום גם לבקר את המדריך שלי להשקעות – אחד המדריכים הכי מושקעים שיצא לי לכתוב, ולדעתי גם אחד המושקעים בארץ בתחום ההשקעות בכלל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

4 תגובות

 1. תודה דניאל למאמר!
  אני חושב שצריך להיות בראש הרשימה, לקחת ידע/ מקצועיות מסויימת ולהפוך אותו למוצר או אתר
  ואז דרך זה יוכל אותו פלוני להכניס הכנסה נוספת

  סתם מחשבות
  גוד שבס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו