קידום אתרי שופיפיי (Shopify) – כל מה שצריך לדעת על קידום חנות שופיפיי (מדריך)

קידום אתרים בשופיפיי הולך ונהיה שירות מבוקש יותר ויותר בשנים האחרונות, עקב הפופולאריות הגוברת של מערכת שופיפיי (Shopify) המתמחה בהקמת חנויות אינטרנט.

מחפשים מדריך שופיפיי? המאמר הבא מתמקד בפן הקידומי של המערכת – בדגש על תהליך של קידום בגוגל, שזה תחום העיסוק העיקרי שלי.

אבל רגע לפני – הסבר קצר אודות שופיפיי.

מה זה שופיפיי והאם זאת מערכת טובה לקידום אתרים?

שופיפיי (Shopify) היא פלטפורמה המיועדת למסחר אלקטרוני, ומאפשרת הקמה וניהול של חנויות מקוונות עצמאיות.

באמצעות שופיפיי ניתן לבנות בקלות יחסית אתרי מסחר מסוגים שונים, ומאחר שהמערכת נבנתה מראש לשמש כפלטפורמת מסחר, תמצאו שם את כל מה שדרוש לכם על מנת לנהל חנות: ניהול מלאי, מכירות, שיווק, הוצאת חשבוניות, מבצעים, חיבורי לשירותי שילוח, ביצוע אפסיילים ועוד ועוד.

בתור מקדם אתרים העוסק בתחום מעל עשור, כבר יצא לי לקדם ולעבוד עם כמה עשרות אתרי שופיפיי, שהיא מערכת לא נפוצה במיוחד אבל אין ספק שנתקלים בה יותר ויותר בשנים האחרונות.

בתור חברת קידום אתרים, לשם השוואה – קיבלנו אלפי פניות של אתרי וורדפרס וקידמנו מאות כאלה בפועל עד היום.

קידום אתרי שופיפיי - Shopify

קידום חנות שופיפיי – למה בכלל לבחור באתרי שופיפיי?

אם תשאלו יועץ קידום אתרים מקצועי, לא בטוח ששופיפיי תהיה האופציה הראשונה שהוא ימליץ עליה, בתור מערכת לבנות עליה אתר מסחר.

כמו כן, לאחר שהסברתי מה זה שופיפיי, ובהמשך לאמור לעיל – נשאלת השאלה מדוע בעידן בו מתאפשרת לכל יזם הקמה פשוטה יחסית של חנות במרקטפלייס כמו אמזון, eBay ואחרים, כדאי בכלל להקים ולנהל חנות על פלטפורמת שופיפיי.

הרי לאמזון, ל eBay ודומיהם יש טראפיק עצום ויציב, ואתם לא נדרשים בפלטפורמות האלו לבנות חנות ולעצב אותה בעצמכם.

הממשק של שופיפיי
הצצה לממשק של Shopify

בהקשר הזה, מספקת שופיפיי לא מעט יתרונות על זירות המסחר הגדולות והמוכרות:

ראשית, ניהול חנות עצמאית על גבי שופיפיי יאפשר לכם לחסוך בצורה משמעותית בעלויות ובפרט בעמלות הגבוהות שתאלצו לשלם לפלטפורמות המסחר הגדולות.

שנית, חנות מבוססת שופיפיי תוכלו לעצב כרצונכם ולהתאים אותה לצרכים שלכם כבית עסק וכן לצרכים של הלקוחות שלכם.

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

בנוסף, חנות הבנויה על תשתית שופיפיי תאפשר לכם להזרים טראפיק באמצעות קידום ממומן בגוגל אדס (או בפלטפורמה אחרת) באופן מדויק לעמוד שאתם מעוניינים בו (אם תעשו את זה בזירות המסחר הגדולות, הגולשים שאתם משלמים על התנועה שלהם יחשפו לתכנים ולמוצרים של החנויות המתחרות).

אז אחרי שהבנו מהו היתרון של פלטפורמת שופיפיי לניהול אתרי מסחר עצמאיים על גבי זירות המסחר הגדולות, אנחנו צריכים לעצור רגע ולחשוב: איך נגדיל את הסיכויים להופיע בדפי תוצאות החיפוש ולהזרים טראפיק איכותי של גולשים שמחפשים לקנות את המוצרים שאנחנו מספקים?

בואו ננסה להבין מה עלינו לעשות כדי לקדם אתר מבוסס שופיפיי.

איך לפרסם חנות שופיפיי: קידום אתרי שופיפיי – יתרונות וחסרונות המערכת

לפי שנדבר על השלבים של קידום אתרי Shopify, אדבר קצת על מה אני אוהב במערכת ומה פחות.

יתרונות של חנות שופיפיי:

  • מערכת ייעודית לאיקומרס – מפתחי המערכת חשבו על רוב הצרכים של בעל חנות וממוצע ואת רוב הצרכים תמצאו במערכת.
  • מבחר תוספים ייעודיים – גם מה שלא בילט אין במערכת – ברוב המקרים ניתן יהיה למצוא בדמות תוסף כזה או אחר שמתממשק למערכת
  • מחירים נוחים – מחיר הוא בדרך כלל שיקול. והמחירים של שופיפיי הם יחסית נוחים בהשוואה למערכות איקומרס סגורות אחרות. למידע נוסף על המחירים שלהם.
  • נוחות ואבטחה – כמו הרבה מערכת סגורות – שופיפיי היא מערכת יציבה. נדיר מאד לראות אתר שופיפיי לא זמין או נופל מסיבה כלשהי. כמו כן, מערכת סגורות כמעט ולא נפרצות (בהשוואה לאתרי וורדפרס למשל).
  • תמיכה – אני לא לקוח של שופיפיי בעצמי, אבל הבנתי מלקוחות שהתמיכה שלהם סבירה++

חסרונות של חנות שופיפיי:

  • מערכת סגורה – זהו יתרון שהוא גם חסרון. מערכות סגורות הן הרבה פחות גמישות לגחמות או צריכים ספציפיים של בעלי אתרים. במידה והפיצ'ר אותו אתם רוצים לא קיים במערכת בשום צורה – לא תוכלו ליישם אותו בפועל.
  • אין גמישות במבנה ה-URL – לא הכי קריטי בעולם אבל בהחלט יכול להיות חשוב לאנשים מסוימים.
  • פחות נוח לייצר תכנים שהם לא איקומרסיים – כיף אם הבנתם ישר את הסעיף הזה 🙂 הכוונה כמובן לדברים כמו מאמרים, עמודים סטטיים וכו' – כאן שופיפיי לוקה בחסר.
  • תלות גדולה באפליקציות + מחירי אפליקציות יקרים יחסית – כאמור, הרבה פונקציונליות של אתרי שופיפיי מגיעה מאפליקציות – והטובות באמת עולות כסף, על כן זה מייקר את השימוש השוטף במערכת.

מדריך שופיפיי – הדגמה קצרה על חנות שופיפיי תוכלו למצוא בוידאו הבא:

קידום אתרי שופיפיי – הכיצד?

אז איך לפרסם חנות שופיפיי?

בדומה לקידום אתרים אורגני באופן כללי, גם בקידום אתר שופיפיי נשמור על העקרונות המרכזיים: יצירת תוכן איכותי ומניע לפעולה, ביצוע אופטימיזציה של עמודי החנות למנועי החיפוש, שיפור חווית המשתמש באתר, ובנייה של פרופיל קישורים איכותי בצורה מדורגת וטבעית (עוד על בניית קישורים).

בואו נתחיל:

1. בוחרים תבנית נכונה

הבסיס של קידום חנות שופיפיי זה לבחור את המראה העיצובי של האתר.

לבחירה נכונה של תבנית המסחר בשופיפיי יש השפעה משמעותית על היכולת לקדם את האתר בצורה אורגנית.

למה? כי להטמעת תבנית יש השפעה ישירה על חווית המשתמש באתר, ובפרט היכולת שלו למצוא את המוצר שביקש ביתר קלות.

כחלק ממסע הלקוח תירצו בודאי לחשוף אותו למגוון של תכנים שיסייעו לו לקבל את ההחלטה.

בחלק מן המוצרים – סרטונים, כתבות ומידע אודות יתרונות וחסרונות קיימים במוצר הם חשובים לצורך קבלת ההחלטה הזו ובחלק הם כלל אינם רלוונטיים. בחירת התבנית הנכונה תאפשר לכם להנגיש עבור קהל היעד שלכם בדיוק את המידע הדרוש לו לצורך ביצוע ההתקשרות מולכם.

ישנן תבניות שופיפיי שמתאימות למכירת מוצר בודד וכאלו המתאימות למכירה של אלפי מוצרים. תבניות כאלו, שונות זו מזו במסע הלקוח שהן מייצרות – מרכיב חשוב ביותר בהצלחת תהליך המכירה ללקוח.

זיכרו, שבאופן עקיף, ככל שהאתר שלכם ימיר יותר, ויחזיר פחות גולשים לדפי תוצאות החיפוש, כך, בסבירות גבוהה, ישתפר גם תהליך הקידום האורגני שלכם.

2. קידום חנות שופיפיי – בוחרים היטב את מילות המפתח

כמו בכל תהליך קידום אורגני של אתרים, גם קידום אתרי שופיפיי צריך להתבסס על מחקר מילות מפתח איכותי. איך עושים מחקר כזה? זה המדריך לשם כך.

לאחר שזיהיתם את מילות המפתח החשובות לכם, תוך התחשבות בפרמטרים  שונים המתייחסים למידת הפופולריות שלהם, למידת התחרות שלהם, וגם לעד כמה מילות המפתח האלו אכן מייצגות כוונת רכישה אמיתית, תצרכו לפעול לקידום האתר שלכם על שאילתות שמכילות את מילות המפתח האלו.

איך עושים מחקר מילות מפתח? כאן אני מסביר:

שילוב מילות המפתח צריך להתבצע במקומות אסטרטגיים באתר, כמו כותרות מטא ותיאורי מטא של המוצרים השונים, תיאורי מוצרים, דפי תוכן, תמונות ועוד.

3. משלבים תכני וידאו

רוצים לקדם את אתר השופיפיי שלכם בצורה אורגנית? שיקלו לשלב וידאו איכותי שבו תסבירו על היתרונות של המוצרים והשירותים.

לוידאו ישנם לא מעט יתרונות בכל הקשור לקידום אתרים: הוא מגביר את מעורבות הגולשים באתר, מגדיל את משך השהיה שלהם, מסוגל לספק לגולשים תוכן איכותי שקשה היה לספק בתצורות אחרות, וגם מגביר את הסמכות שלכם כמנהלי החנות ואת מידת האמון שנותנים בכם הלקוחות.

4. מתמחים בנישה ספציפית

קל יהיה לכם הרבה יותר לקדם אתר שופיפיי שההתמחות של הבעלים שלו היא בנישה ספציפית.

רמת התחרות גוברת מיום ליום, ועוד ועוד בעלי חנויות מקוונות מוצאים עצמם מתחרים על אותה משבצת מול בעלי חנויות אחרים.

זאת הסיבה, שכדי להשיג תהליך אפקטיבי של קידום האתר, כדאי יהיה לכם להתמחות באזורים שבהם רמת התחרות היא נמוכה יותר, ובפרט במקומות נישתיים בהם יהיה לבית העסק שלכם יתרון וערך מוסף על פעילות המתחרים. למידע נוסף על מחקר מתחרים בקידום אורגני.

5. מבצעים אופטימיזציה

כשמדברים על קידום חנות שופיפיי – טוב לדעת כי קיימים כמה וכמה תוספים לשימושי SEO שלא מצריכים ידע מעמיק בבניית אתרים ו/או קידום, ויוכלו לסייע לכם בביצוע פעולות בסיסיות על מנת להשיג אופטימיזציה של עמודי האתר למנועי החיפוש.

באמצעות התוספים האלו תוכלו לטייב את כותרות המטא של עמודי האתר (הכותרות המוצגות למשתמש בדפי תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים כאשר הוא מחפש ביטויים רלוונטיים), את תיאורי המטא של האתר, את מבנה כתובות ה – url בחנות ועוד.

כל סוכנות מקצועית של קידום אורגני צריכה לדעת לתת מענה לקידום אתר כזה או אחר, ללא תלות בפלטפורמה שבה הוא בנוי – כי בסופו של דבר העקרונות זהים ומה שנשאר זה ללמוד את הניואנסים שמשתנים בין מערכת למערכת.

קישורים למדריכים שלי על קידום אורגני במערכות שונות תמצאו בסוף המדריך הנוכחי.

6. צרו היררכיה נכונה בחנות

גם כאן מדובר בפעולה שהיא קריטית להצלחת הקידום ויש לה כמובן השפעה נרחבת הרבה מעבר לכך: יצירת היררכיה נכונה באתר החנות שלכם היא חשובה גם על מנת שמנועי החיפוש השונים יוכלו להבין היטב את מבנה החנות, אבל גם ובעיקר על מנת שהגולשים יוכלו להתמצא באתר ביתר קלות ולאתר את המוצרים המבוקשים.

בעידן המודרני למשתמשים אין זמן.

אם הם לא מוצאים בפשטות ובקלות את המוצר שחיפשו בחנות מקוונת אחת, הם עוברים לחנות המקוונת הבאה בלי להסס. היררכיה נכונה באתר מאפשרת גם יצירת ניווט נוח ומותאם יותר לצרכים של המשתמשים והמבקרים באתר. כמו כן, היררכיה נכונה היא כזו שמאפשרת להוסיף בכל עת קו מוצרים חדש בלי לפגוע בהיררכיה הקיימת.

7. בונים פרופיל קישורים חיצוניים

כמו בקידום של כל אתר, גם בעת קידום אתרי שופיפיי יש לתת את הדעת לבניה הדרגתית של פרופיל הקישורים החיצוניים לאתר. ככל שהאתר שלכם יקבל קישורים איכותיים בתדירות שוטפת ולאורך זמן – כך הסיכוי שלו להתקדם בדפי תוצאות החיפוש יהיה גדול יותר.

כאשר אתם נפנים לבניה של פרופיל קישורים לאתר המבוסס שופיפיי, עליכם יהיה להקפיד על כל הכללים שבעולם של בניית קישורים: יצירת קישורים מאתרים רלוונטיים בלבד, גיוון אנקורים המשפיעים דרמטית על תרומת הקישורים, גיוון ברמת הסמכות של האתר המקשר, הקפדה על תדירות שוטפת של בניית הקישורים, הלימה לתוכן שנוצר באתר, הלימה למספר המבקרים שמגיעים אל האתר, גיוון במקורות הקישור (טקסט, תמונה, תפריט וכו'), הקפדה על גיוון בדפי היעד המקושרים ועוד.

8. שירות ומכירה

כדי שכלל הפעולות שתיארתי כאן תוכלנה להמשיך ולייצר לכם טראפיק איכותי לאורך זמן, חשוב יהיה לגבות אותן במערך שירות, תמיכה ומכירה פעיל וברמה גבוהה. הסיבה לכך היא, ששירות גרוע שיקבלו גולשים המגיעים לאתר, יחזיר אותם בסבירות גבוהה לדפי תוצאות החיפוש, אל עבר החנויות הבאות שמוצעות להם שם. כאשר הדבר הזה מתרחש בכמות גדולה ובתדירות גבוהה, מדובר באיתות ברור למנועי החיפוש באשר לשביעות הרצון של גולשים מן האתר.

זאת הסיבה שחשוב יהיה לגבות את המיקומים הטובים של האתר (לכשתשיגו אותם) במערך מכירות מיומן שיודע לסגור כל עסקה, לספק את השירות הטוב ביותר ללקוח, ולשלח את המוצר עד לבית הלקוח, בלי עיכובים מיותרים.

לסיכום – קידום חנות שופיפיי בגוגל

במאמר הבא הסברתי מה זה שופיפיי וסקרתי את יתרונות וחסרונות המערכת בהקשר של קידום אורגני. קידום אורגני לאתרי שופיפיי דומה בחלק גדול מן המרכיבים שלו לקידום אתרים המבוססים על פלטפורמות אחרות.

אם תבחרו נכון את תבנית החנות שתספק חווית משתמש נוחה לגולשים המגיעים אליכם לאתר, תקפידו על שילוב תכנים מבוססי טקסט ווידאו, תבצעו אופטימיזציה לעמודי האתר, תייצרו מבנה היררכי וברור של דפי האתר, ותגבו את כלל הפעולות האלו במערך שירות ומכירה מיומן – לאורך זמן תוכלו לראות תוצאות טובות בכל הקשור לפעילות הקידום האורגני שלכם.

לא רק קידום חנות שופיפיי! בא לכם לקרוא סקירות על מערכות נוספות? בבקשה:

אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה
יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Button חייגו עכשיו