052-9095200

קניית קישורים איכותיים – איך עושים את זה כמו שצריך?

קניית קישורים היא אחת הדרכים הטובות להשיג קישורים חיצוניים אל האתר שלכם. למה צריך קישורים בכלל? 2 סיבות עיקריות:

 • קישורים חיצוניים, בדגש על קישורים איכותיים –  הם עדיין אחד הפרמטרים החשובים ביותר שמשפיעים על דירוג האתר בגוגל. אבל לא כל הקישורים שווים – לקריאה מעמיקה בנושא של פרמטרים המשפיעים על איכות הקישורים.
 • מעבר לתרומה האפשרית בדירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש, קישורים יכולים להיות אמצעי נהדר להבאת תנועה לאתר. זאת, בהנחה שהם ממוקמים באזורים שמספיק נצפים ומעבירים תנועה. בדרך כלל אלו יהיו באתרים גדולים או מספיק ממוקדים וקרובים לנישה שלכם.

למה קניית קישורים (בדגש על קניית קישורים איכותיים)?

יש הרבה דרכים להשיג קישורים חיצוניים, כתבתי על מעל 40 כאלו בפוסט הזה. יש דרכים חינמיות, יש החלפות קישורים, ואפשר גם לרכוש קישורים.

רכישת קישורים איכותיים זה פתרון מצוין למי שלא רוצה להשקיע בזה זמן, אבל לא אכפת לו להשקיע בזה כסף (כל עוד מדובר בסכום הגיוני כמובן).

מי שלא מעוניין לרכוש קישורים על בסיס קבוע, מוטב כי ישקיע בפיתוח תשתית עצמאית של אתרים – דרך מצוינת לבנות "כח קידומי" משלך, ו/או מוטב כי ישקיע בפיתוח קשרים עסקיים עם קולגות מהתחום על מנת להשיג שת"פים על בסיס קבוע.

מה חשוב לדעת בעת קניית לינקים?

יש כמה אספקטים שכדאי לדבר עליהם בהיבט של קניית לינקים:

 • מחיר – מחיר כמובן זה פקטור חשוב ואולי אחד האלמנטים העיקריים. חשוב לדעת האם מחיר הקישור הוא חודשי (ואז למעשה מדובר בהשכרת קישורים ולא קניית קישורים) או חד פעמי. כמובן שהשאיפה שלכם בתור רוכשים היא שהעלות הזאת תהיה חד פעמית. בהרבה מקרים זה אכן כך.
 • היכן הקישור ימוקם? שאלה נוספת שצריכה להישאל היא האם מטרת הקישור היא לצרכי SEO נטו (העברת "ג'וס קישורים" לשיפור הדירוגים) או גם לצורך טראפיק לאתר?
  קישורים שמביאים טראפיק הם קישורים שגולשים מן הסתם לוחצים עליהם, וככאלה הם חייבים להיות ממוקמים בעמודים שיש להם מספיק צפיות – שכן ברוב המקרים היחס בין צפייה בעמוד ללחיצה על לינק הוא במקרה הטוב כמה אחוזים בודדים ולא הרבה מעבר.
  אין זה משנה אם מדובר בקישור מתוך כתבה ממומנת, קישור פוטר, קישור תפריט צד וכו' – העיקר שיהיה כזה שיוכל להביא מספיק תנועה לאתר.
 • רלוונטיות – כמובן שככל שהאתר ממנו יוצא הקישור יותר רלוונטי לתחום האתר המקושר, כך יותר טוב (ויותר הגיוני).
 • Follow/Nofollowאם מדובר בקישור לצרכי קידום, מדובר בסוגיה קריטית. השאיפה כמובן שיהיה קישור follow. אם מדובר בקישור לצרכי טראפיק בלבד, זה לא משנה. יש מקרים שבהם יהיה ניתן לנהל מו"מ על כך (יש מצב שקישור מסוג nofollow יוריד את המחיר), ויש מקרים שצריך לקבל את זה כנתון וזהו.
 • משך זמן אין שחור ולבן בנושא זה. יש קישורים שקונים אותם לפרק זמן בלתי מוגבל, יש כאלו שצריך לחדש מדי חודש (ואז כמו שציינתי מקודם, זה בתכלס השכרת קישורים), יש כאלו שצריכים לחדש פעם בשנה וכו'. מנסיוני ברוב המקרים, בעיקר באם מדובר בקישור מתוך כתבה – משך הזמן יהיה קבוע ללא הגבלה.
  עם זאת, קישורים אשר תופסים נדל"ן משמעותי באתר בו הם ממוקמים (למשל תפריט ראשי / תפריט צד) לרוב יהיו בתשלום מתחדש, שכן הם נתפסים כיוקרתיים יותר, והשטח באתר מוגבל (לא ניתן למכור כאלו ללא הגבלה).
 • רשת אתרים – אם מציעים לכם לרכוש "חבילת קישורים" מתוך כמה אתרים בעלי מכנה משותף – כדאי לבדוק טוב טוב עד כמה האתרים האלה הם "קרובי משפחה" – כלומר האם הם יושבים על אותו C-Class / IP? אלו דברים שחשוב לבדוק כי במידה וכן כדאיות העסקה יורדת פלאים.

מה גוגל חושבים על קניית קישורים?

גוגל הרשמיים לא לגמרי נגד קניית קישורים, אלא אם זה במטרה של להשפיע ולעשות מניפולציה על תוצאות החיפוש.

כך שבעצם גוגל מתנגדים לקניית קישורים למטרות SEO אבל אין להם בעיה עם קניית קישורים למטרות פרסום (טראפיק) כל עוד מצמידים לקישור את הפרמטר nofollow.

איפה קונים קישורים?

איפה ואיך קונים קישורים? יש הרבה אפשרויות…לכל אחד יש את השיטות שלו, אנשי הקשר שלו וכו'. לא כולם אוהבים לשתף במקורות שלהם מסיבות מובנות, אבל אני בכל זאת אנסה לשפוך קצת אור על הנושא ואתן כמה רעיונות מהם תוכלו להתחיל.

 • Fiverr – האתר הישראלי הכ"כ פופולארי שהוא למעשה זירת פרילנסרים עצומה בה אנשים מכל העולם מציעים שירותים דיגיטליים (המכונים "גיגים" או Gigs) החל מ-5$ (בתכלס זה 5$ + "עמלת טיפול" + מע"מ אבל בואו לא נהיה קטנוניים). בפייבר תוכלו למצוא המון שירותים הזויים ובין היתר גם אנשים המציעים קישורים.
  בין הגיגים שניתן למצוא שם שקשורים לקישורים:
  – קישורים ידניים מתוך פורומים/אינדקסים וכו'.
  – קישורים מתוך תוכנות אוטומטיות (לא בהכרח דבר רע אם אתם יודעים איך לעבוד עם זה).
  – קישורים מתוך אתרים פרטיים של מציעי הגיג (לפעמים יש מציאות אבל כדאי לוודא שהאתרים לא הפכו ל"זונות של קישורים").
  – קישורי שכבות / גלגלי קישורים וכו'.
  – קישורי סושיאל / Web 2.0 / רשתות חברתיות וכו'
  – ועוד…
 • אתרים פרטיים – יש אתרים (בארץ וגם בחו"ל) שמציעים שירות קניית קישורים בשפות שונות ומגוון סוגים. אני יודע שברוסיה זו תעשייה ענפה, וכמובן שיש כאלה בארה"ב, אירופה וכן, גם בארץ הקודש. לצערי לא משהו ספציפי שאני יכול להמליץ מנסיון, אבל עם קצת גישוש אני בטוח שתוכלו למצוא משהו.
 • קבוצות בפייסבוק – פייסבוק כבר מזמן הפכה לפלטפורמה המועדפת על אנשי הדיגיטל למיניהם, לא חסרות קבוצות שנועדו בלעדית להחלפת קישורים וכן לקניית קישורים. את רוב הקבוצות הרלוונטיות הזכרתי כבר במאמר הזה על החלפת קישורים.
 • פנייה יזומה לאתרים – אפשר לחלק את זה ל2 – אתרים שהם מטרה פופולארית לקניית קישורים, ובהם כמה מהאתרים הגדולים בארץ – Ynet, דה מרקר, גלובס, NRG, מאקו וכו' (לעיתים הקנייה מבוצעת דרך גורם צד ג' כמו חברת יח"צ ולפעמים ישירות).
  הדבר השני – אתרים פחות מוכרים אבל מאד רלוונטיים לנישה שלכם, חלקם לא ממש רגילים לפניות מהסוג הזה אבל בהחלט ישקלו לחיוב (כי מי יסרב לכסף תמורת עבודה של כמה דקות?). בקיצור – לפתוח את הראש, להיות יצירתיים.
 • פורומים / קהילות סגורות – ברחבי האינטרנט יש לא מעט פינות אפילות שאפילו גוגל לא מאנדקס ולא מודע אליהן. יש קהילות כמו Black Hat Forums ודומיהן שדרכן אפשר להגיע לכל מיני אנשי קשר ("דילרים") ולהשיג קישורים איכותיים – בעיקר בחו"ל. קצת קשה להתקבל לקהילות מסוג זה מבלי שיש לכם איש קשר מבפנים.
 • לקנות ממני! – כן, הרשו לי להיות קצת שיווקי ולמכור את עצמי (מי שעוקב יודע שאני עושה את זה לעיתים מאד נדירות בבלוג).
  אז מי שלא יודע – יש לי שירות בניית קישורים שרץ בהצלחה כבר מספר שנים ועושים בו שימוש לא מעט פרילנסרים וחברות בארץ. את הפרטים תמצאו בלינק, אבל בגדול מדובר בקישורים מתוך מאמרים (אחת השיטות הטובות מנסיוני) ממגוון רחב של דומיינים ובהרבה תחומים שונים.
  רוצים שירות של קניית קישורים איכותיים? רוצים מידע נוסף? מוזמנים ליצור עימי קשר.
 • כמובן שיש עוד המון דרכים לקנות קישורים…כפי שאמרתי מקודם – כל מה שצריך זה להיות קשובים ולפתוח את הראש להזדמנויות 🙂

טיפים נוספים שאתם רוצים לחלוק בנוגע לקניית קישורים? השאירו תגובה 🙂

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>

הרשמה לרשימת תפוצה

6 תגובות

 1. תודה דניאל,
  ממה שאני מבין, יש הרבה סיכון בקניית קישורים, בעיקר מגורמים בחו"ל. בהרבה מקרים, כך הבנתי, גוגל מתייחס לזה כקישור black hat ופוגע באתר.
  אתה יכול להמליץ על דרכים יותר כשרות? או ספקי לינקים יותר כשרים, כולל בפייבר?
  תודה

 2. תודה על הערך המוסף במאמר זה … יחד עם זאת האם לא מסוכן לרכוש קישורים שאינם איכותיים ? מהי ההגדרה שלך לקשר איכותי וכיצד לסנן את מקורות רכישת הקישורים על מנת שבסופו של עניין לא נקנה "חתול בשק" ?

  1. היי דני,
   זה יכול להיות מסוכן לקנות קישורים, אם אתה לא יודע מה אתה עושה..
   מצד שני, גם אם אתה מנסה לקדם אתר וחושב שזה יקרה בלי קישורים (לא משנה איך תשיג אותם) – זה גם סוג של סכנה – לבעל האתר 🙂
   דיברתי בהרחבה על פרמטרים למדידת איכות של קישורים – מאמין שזה יעשה לך סדר לגבי בחינת איכות של קישור. בהצלחה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
המאמרים הפופולאריים ביותר
מאמרים אחרונים
עשו לי לייק בפייסבוק
הרשמה לרשימת תפוצה
Call Now Buttonחייגו עכשיו