052-9095200

שיווק שותפים: מדריך למתחילים

שיווק שותפים או Affiliate Marketing  היא אחת משיטות השיווק הוותיקות ביותר לעשיית כסף באינטרנט, אבל למרות כל השינויים שעברו על בתחום בעשור האחרון, היא עדיין מצליחה להוכיח את עצמה כיעילה במיוחד.

שיווק שותפים

במדריך הבא אני הולך לדבר על:

 • מה זה בדיוק שיווק שותפים ואיך זה עובד?
 • דוגמאות לחברות של משווקי שותפים / אפילייטים
 • ההבדל בין שיווק שותפים לבין מכירה ב Marketplace
 • איך מצטרפים לתוכנית שותפים
 • איך מקדמים את הדברים שאתם רוצים כדי להרוויח כסף עם התוכנית שותפים
 • כמה בכלל אפשר להרוויח מכל העסק הזה

שיווק שותפים – קצת רקע

העיקרון שעומד בבסיס השיטה הוא פשוט ביותר: השותף מקשר למוצר או שירות מסוים ואם הגולש שאותו הפנה מבצע רכישה או אפילו ממלא טופס (בעגה המקצועית – "ליד"), השותף מקבל עמלה או אחוז מסוים מן המכירה. על מנת להגדיל את סיכויי ההמרה של הגולש, לפעמיים השותף יכול לתת לגולש קוד מסוים שמקנה הטבה כלשהיא.

יש תוכניות שותפים ישירות ותוכניות שותפים עקיפות דרך חברה מתווכת. היתרון של חברה מתווכת הוא שניתן לפרסם מוצרים רבים יותר ולהחליף באופן דינאמי את הפרסומות בהתאם לשטחי הפרסום שבאתר.

מעדיפים וידאו? צפו בסרטון שמסביר כל מה שצריך לדעת על שיווק שותפים:

דוגמאות לחברות שיווק שותפים:

בנוסף לאלו, ניתן לעבוד ישירות עם חברות שונות ולהיות מעין מפיץ שלהם, תמורת עמלה כמובן. בדרך כלל, לחברות גדולות יש כבר תוכנית שותפים מובנית, אך יש כאלו שלא פיתחו פלטפורמה משלהן לשיווק שותפים ונעזרות בחברות צד ג', כפי שהוזכרו לעיל.

ניתן למצוא המון תחומים בהן יש לחברות תוכנית אפיליאציה, כמו למשל תחום ההכרויות, תחום התיירות, אחסון אתרים ועוד.

לימדו איך להקים נכס דיגיטלי ולהרוויח כסף מהאינטרנט, בעזרת הקורס של שמול >>

ההבדל בין שיווק שותפים לבין מכירה ב – Marketplace

אם אתם מתעניינים בשיווק באינטרנט וגם אם לא ממש, בוודאי יצא לכם לשמוע לא מעט על ישראלים שהפכו למוכרים באמאזון או ב – ebay והתחילו לעשות המון כסף. רוב המוכרים האלו אינם שותפים רגילים, אלא הם מוכרים בתוך זירת מכירות הידועה בתור Marketplace.

במקרים כאלו השותף הוא למעשה האחראי הבלעדי למכירת המוצר גם אם הוא משתמש בשירות המשלוחים של האתר ואפילו את הסטוק שלו היא וירטואלי (כלומר, הוא לא מחזיק את המוצרים במחסן מקומי).

במקרים כאלו המוכר משלם עמלה כלשהיא לאתר המארח ושאר הרווחים נשארים שלו. למעשה פוטנציאל המכירות הוא גדול יותר, אבל גם ההשקעה הנדרשת עשויה להיות גדולה יחסית מכיוון שהוא מתחרה עם לקוחות אחרים ישירות בתוך ה – Marketplace.

בכל מקרה, במאמר הבא אתמקד בתוכנית השותפים הקלאסית מהסוג הראשון.

כיצד משתתפים בתוכנית שותפים מבחינה טכנית?

גם מבחינה טכנית, שיווק השותפים עובדת בצורה פשוטה יחסית: כל מה שצריך לעשות זה לקשר אל האתר של תוכנית השותפים, כאשר הקישור יכול להיות קישור פשוט, קישור תמונה או אפילו סרטון של כמה שניות. הקישור כולל קוד מיוחד שמזהה את השותף באופן ספציפי ולכן לא יכול להיות מצב שבו מישהו גונב את ההפניה של השותף… בנוסף, בהתאם לתנאים של תוכנית השותפים, ההפניה יכולה להיות אפקטיבית לזמן מסוים. כלומר, אם הגולש מבצע את פעולת ההמרה רק אחרי יום או יומיים, השותף עדיין יקבל כסף על ההפניה.

כיצד ניתן לעבוד עם תוכנית שותפים?

מכיוון שתוכנית שותפים עובדת על ידי קישור פשוט או לכל היותר טופס בסיסי, אפשר לעבוד אתה על מגוון של פלטפורמות אינטרנטיות. לדוגמה, פייסבוק, אתרים אישים ובלוגים (שאותם ניתן לקדם באמצעות קידום אורגני למשל) ואפילו מודעות אדוורדס (בהתאם למדיניות של גוגל).

הנה כמה דוגמאות:

פייסבוק

בשנים האחרונות פייסבוק הפכה לכר פורה לשותפים בתוכנית שותפים. את הקישורים אפשר לפרסם בקבוצות או דפים עסקיים אותם אתם מנהלים, אבל גם במודעות פייסבוק ממומנות, כל עוד זה משתלם. לפעמים, לוקח זמן להחזיר את ההשקעה, אבל ברגע שמגיעים לפילוח קהל יעד מדויק, ניתן להחזיר את ההשקעה בגדול ולתת לקמפיין לרוץ ולהיות רווחי לאורך זמן. למידע נוסף על פרסום ושיווק בפייסבוק.

בלוגים ואתרים

אם יש לכם בלוג באתר שלכם או אפילו בלוג חיצוני, אתם יכולים להשתמש בו על מנת לקשר לתוכניות שותפים. עם זאת, מומלץ לתת לגולשים מידע נוסף על מנת שהפוסטים שלכם לא יראו סתם כמו ספאם (ולא חסרים פוסטים כאלו…). למשל, אתם יכולים לכתוב סקירה על המוצרים שאליהם אתם מקשרים או מדריכים שונים.

על מנת להביא יותר תנועה לבלוג או לאתר שלכם, ייתכן מאוד כי תצטרכו להשתמש בקידום אורגני על מנת להתברג על מילות מפתח רלוונטיות. לפעמיים נוצר מצב בו אתם למעשה מתחרים עם האתר הרשמי של החברה או המוצר אותו אתם מקדמים, ולכן זו עלולה להיות טכניקה מעט בעייתית למי שלא רגיל לפעול בזירות תחרותיות. גם אם לא בא לכם להתעסק יותר מדי עם קידום אורגני אני ממליץ לפחות להכיר את רזי האופטימיזציה של עמודי אינטרנט, שזה גם ככה סוגר לכם אחוז מכובד מהעבודה של הקידום. כפעולה משלימה ניתן לקנות קישורים חיצוניים מדי פעם ולקבל מענה די טוב לסוגיית הקידום של האתרים.

קמפיינים באדוורדס

בעיקרון אין בעיה להשתמש במודעת אדוורדס עם קישור של תוכנית שותפים, אבל כאשר אתם עושים זאת, אין לכם שליטה על עמוד הנחיתה, וזה יכול לסבך אתכם עם גוגל במקרים מסוימים. לכן, ההמלצה היא ליצור עמוד נחיתה משלכם בו תמקמו את הקישורים ולהציע תוכן נוסף כלשהו לגולשים (כמו עם הבלוגים). כמובן שגם כאן אתם צריכים ליצור מצב שבו העלויות של הקמפיין עדיין משתלמות לכם יחסית לגובה העמלות אותן תקבלו.

וגם במקרה הזה, מומלץ לתת ערך מוסף ולכלול מידע שיכול לעזור ללקוח הפוטנציאלי לרכוש דווקא דרככם את המוצר ו/או השירות הספציפי. למשל סקירה מאד איכותית על חברת אחסון, תוסף וורדפרס מסוים או כל דבר אחר.

רשימות תפוצה

רשימות תפוצה הן עוד כלי נהדר לשותפים שמאפשרות להגיע לכמות גדולה מאוד של גולשים ולשלוח להם מסרים שיווקיים ממוקדם. השאלה היא איך בדיוק צוברים את המנויים לרשימת התפוצה, במיוחד לאור חוק הספאם שלא מאפשר לשלוח יותר ממייל אחד למי שלא נתן הסכמה מפורשת לקבל מכם מיילים. התשובה היא שבדרך כלל צריך לעבוד קשה ולספק לגולש הצעה טובה שבזכותה הוא יסכים להצטרף לרשימה, זה יכול להיות אתר מקצועי שששולח עדכונים על בסיס שבועי, ספרון PDF בנושא מסוים וכך הלאה.

בשום פנים ואופן אסור לקנות רשימת תפוצה מוכנה, גם בגלל חוק הספאם וגם בגלל שהנמענים במודעה כזו הם לרוב לא ממוקדים מספיק.

כמו שאפשר להבין, לא צריך בהכרח אתר לתפעול של תוכנית שותפים, וזהו אחד היתרונות המשמעותיים שלה לעומת דרכי שיווק אחרות ברשת.

תוכניות שותפים פופולאריות

נסקור קצת יותר בהרחבה כמה מתוכניות השותפים הפופולאריות:

גוגל אדסנס

גוגל אדסנס היא אחת מתוכניות השותפים הטובות ביותר עבור אתרי אינטרנט מכיוון שחלוקת הרווחים היא הוגנת למדי. הרעיון הוא שאתם מציבים שטחי פרסום באתר שלכם וגוגל מתאימה באופן אוטומטי את המודעות המתאימות ביותר על סמך תוכן האתר או היסטורית הגלישה של הגולש (למשל מודעות רימרקטינג), ואתם מרוויחים כל פעם שמישהו לחץ על אחת מן המודעות.

החיסרון העיקרי של גוגל אדסנס היא שפוטנציאל הרווחים תלוי בנישה של האתר, ואם מדובר בנישה שאין בה רווח גבוה לכל לחיצה, תצטרכו הרבה מאוד תנועה כדי להרוויח מן האתר. בכל אופן, חשוב לזכור שאתם יכולים להשתמש באדסנס בכל האתרים שלכם במקביל וכל הרווחים ירשמו באותו חשבון.

סקינדו

סקינדו היא אחת מתוכניות השותפים הפופולאריות והוותיקות ביותר בארץ. התוכנית עובדת עם מותגים מובילים במשק הישראלי ומאפשרת לכל בעל אתר לבחור מבין מגוון גדול של מפרסמים במודלים שונים כגון תשלום לליד, תשלום לכל לחיצה או תשלום למספר חשיפות מסוים.

Leadim4u

עוד רשת שותפים ישראלית שהיתרון המרכזי שלה הוא שהיא מאפשרת לעבוד הן עם מפרסמים מהארץ והן עם מפרסמים מחו"ל. יחד עם זאת, היא עובדת בתחומים מאוד ספציפיים כמו למשל אתרי הימורים (בחו"ל) או חברות להשכרת רכב (בארץ).

קליקבנק (Clickbank)

קליקבנק היא ללא ספק אחת מפלטפורמות השותפים הגדולה והנחשבת בעולם, ומתמקדת בלעדית במוצרים דיגיטליים (ספרים אלקטרוניים, קורסי אונליין וכאלה). למעשה מדובר כאן ברשת של מוכרי מוצרים שונים, כאשר לכל מוכר יש רשת שותפים משלו. מגוון הקטגוריות והמוצרים הוא עצום ואפשר לראות את העמלה הממוצעת לכל מכירה ואת העמלה כחלק מהאחוז הכולל של המכירה.

תוכנית השותפים של אמאזון

בעיקרון תוכנית השותפים של אמאזון עובדת באופן דומה למדי לזו של Clickbank, אבל יש לה כמה יתרונות משמעותיים

 • למוצרים פיזיים כמו אלו שנמכרים באמאזון יש פופולאריות גבוהה מאוד.
 • השם והממשק של אמאזון משדרים יוקרתיות ואמינות, זאת לעומת מוכרים רבים בקליקבנק שהאתרים שלהם נראים מיושנים ואפילו מפוקפקים.
 • העמלה עולה ככל שמוכרים יותר מוצרים בחודש ובאופן רטרואקטיבי (כלומר, העמלה לכל המוצרים שכבר מכרתם עולה ביחד עם העמלות למכירות חדשות).
 • אתם מרוויחים גם אם מישהו קנה מוצרים נוספים ולא רק את המוצר הספציפי אליו הפנתם

עם כל זאת, לאמזון יש חיסרון אחד מרכזי והוא שאתם חייבים אתר אינטרנט או לפחות בלוג כדי להשתתף בתוכנית.

כמה אפשר להרוויח עם שיווק שותפים?

ב-3 מילים? השמיים הם הגבול.

וזה לא סתם סיסמא חלולה שאני זורק לאוויר. יש אפילייטים בארץ ובעולם שעושים מהביזנס הזה עשרות ומאות אלפי דולרים כל חודש, וחלקם עושים את זה לגמרי בעזרת הכנסה פסיבית. האינטרנט הוא אינסופי ולמרות התחרות הגבוהה בהרבה תחומים – עדיין יש מקום להרבה מאד משווקי שותפים ובכלל, משווקי אינטרנט – להיכנס ולהצליח.

נכון, כמו בכל תחום הם האחוז הקטן שמצליח – אבל היי, אם הם עשו את זה, אולי גם אתם יכולים.

שלא תטעו – מדובר בעסק לכל דבר, שדורש השקעה של זמן, ידע וכסף.

היתרון הגדול? אפשר לעשות את זה תוך כדי שאתם שכירים, אפילו במשרה מלאה. אפשר להתגלגל עם משהו שדורש השקעה של שעה ביום ולאט לאט להתפתח משם.

סיכוי טוב שתרצו לקרוא גם את המדריכים האלה:

לימדו איך להקים נכס דיגיטלי ולהרוויח כסף מהאינטרנט, בעזרת הקורס של שמול >>

אהבתם את המדריך? תעשו לייק או תשאירו תגובה שאדע 🙂

יש לכם מה להוסיף? מוזמנים תמיד…

בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>

הרשמה לרשימת תפוצה

29 תגובות

 1. הי דניאל
  אני עוקבת אחרי התכנים שלך
  והם מקצועיים ומעניינים
  היית ממליץ לי לפתוח אתר ולקדם אותו והאתר יהיה מבוסס קישורי שותפים
  אני מדברת על משהו בסגנון הזה :
  https://www.giftadvisor.com/

 2. היי שלום רב דניאל
  רציתי לשבח את החומר באתר שלך. הוא מקצועי ואדיב ועזר לי מאוד להתקדם ולהפוך בסוף למומחה בשיווק שותפים וטייקון ברמה בין לאומית. רציתי להמליץ על האתר לכל הצופים.

 3. הי,
  קראתי את כל המאמר וגם קישורים נוספים באתר.
  אני שכיר, כיום לאור המצב עם כמה שעות טובות פנויות בשבוע ורוצה להכניס כסף נוסף הבייתה.
  אין לי אתר /בלוג/ תוכן משלי שעוקבים אחרי. האם אני בכלל רלוונטי לעניין ?
  האם בשביל לעסוק בשיווק שותפים אני צריך קודם שיהיה לי אתר משלי עם זרם נכנסים קבוע?זו נקודת ההתחלה שאני מתקשה להבין – אם אני היום ממש במצב "0" – איך מתחילים?

  תודה רבה

  1. היי, לא חייב אתר..אם כי זה מאד מומלץ.
   אפשר בעקרון לפרסם קישורי שותפים גם דרך נכסים דיגיטליים שהם לא אתר אינטרנט כמו ערוץ יוטיוב, קבוצת פייסבוק וכו'

 4. ברגע שלקוח נכנס ללינק שלי למוצר באמזון, האם אני מקבל עמלה על המוצרים שהוא עתיד לרכוש לאחר שקנה את המוצר שפרסמתי לו? כמובן בתוך 24 שעות?

  1. חיובי, יש cookie עם תוקף מסוים – אני זוכר עד 14 יום, אבל יכול להיות שזה השתנה, כדאי לברר – מניח שאפשר למצוא את זה בחיפוש קצר בגוגל.

 5. היי:)
  חומר מעולה תודה רבה
  שאלתי היא כזאת –
  במידה ואין לי אתר או בלוג או כל נכס דיגיטלי אחר, האם אפשרי להתפתח ?
  או ששיווק שותפים זהו תחום שמחייב אותי להיות בעלת יכולת ליצור תוכן עבור אנשים כמו יוטיוב או בלוג ורק כך אצליח ליצור קהילה שמעוניינת במה שיש לי לומר וכך הם בעצם יכנסו לקישורים שאני מקדמת .
  ציינת שמדובר בהשקעה ועבודה בעצם- האם עיקר העבודה הוא קודם כל לייצר תוכן שיגרום לאנשים לעקוב אחרי בעזרת נכס דיגיטלי כזה או אחר ? כי זה נשמע שזו עיקר העבודה .. קודם לגבש קהל בעזרת תוכן וכו…

  1. היי מריה. אפשר להצליח עם שיווק שותפים בלי אתר. מה שאמרת זה נכון – להקים ערוץ דיגיטלי כלשהו (אתר, עמוד פייסבוק, ערוץ יוטיוב, קבוצת פייסבוק או כל דבר דומה), לבנות סביבם קהילה, לתת הרבה ערך ואז לשווק הצעות מדי פעם – זאת הדרך הנכונה לרוץ עם זה לטווח ארוך. אני ממליץ על אתר כי זה נכס יציב יותר ואפשר לבצע לו קידום אורגני שמחזיק לאורך זמן במידה ועושים עבודה טובה. בהצלחה 🙂

   1. קודם כל תודה על התשובה 🙂
    במידה ויצירת תוכן עבור נכסים דיגיטליים זה לא ממש מה שמדבר אלי.. איך אפשר להצליח בלי ? מדובר הרי כנראה בפעולות שונות לחלוטין .. אני מאוד מתעניינת בתחום ומנסה להבין האם ואיך אפשר לעשות את זה מבלי לייצר תוכן כי זה לא נראה לי משהו שאהיה טובה בו.. או שעדיף לרדת מזה ?

    1. אולי יש סוגי תכנים שכן תתחברי אליהם? לדוגמא אפשר לייצר סרטונים במקום לכתוב, אפשר להקליט פודקאסט ודברים בסגנון.
     אם זה גם זה את לא מתחברת אפשר לשלם למישהו שייצר תוכן עבורך, כמובן שזה עוד השקעה…בקיצור אין ממש קיצורי דרך 🙂

 6. האם הפייסבוק חוסר קישורים של תכניות שותפים?
  ניסיתי לפרסם דרך הפייסבוק את הבלוג שלי (שיש בו המון מידע טוב ורציני לאמהות,לא על קניות אלא על הורות) ופייסבוק חסם את הקישור הזה

 7. יש מה לעשות אם פייסבוק חסם לי את הבלוג?
  יותר מדי פרסמתי אותו בפייסבוק ובשלב מסויים נחסמתי
  האם יש סיכוי שיפתחו את החסימה פעם או שאבוד לי ואני צריכה להתחיל מחדש בלוג אחר (כבר 4 שנים יש לי הבלוג הזה)

 8. היי דניאל.
  קוראת וצופה המון במדריכים שלך. תודה עליהם:)
  יש לי שאלה לגבי שיווק שותפים שאני לא מצליחה למצוא עליה תשובה.
  כל עניין המיסים, קבלות וכו'..
  מוציאים קבלה על כל עמלה? למי? לאמאזון בחול אני מוציאה קבלה מסכנה של העוסק פטור שלי?
  איך זה עובד?
  אני לא מצליחה להבין את זה ומפחדת לייפול עם זה.
  ממש אשמח להבין איך זה עובד אם תוכל להפנות אותי או להסביר. תודה:)

  1. עד כמה שאני יודע – כן, את צריכה להוציא מסמכים עבור אותו גורם שקיבלת ממנו כסף. יותר חשוב להצהיר על הכנסה (גם אם זה מחו"ל) מאשר הצורך של אמזון או גורם אחר לקבל ממך קבלה/חשבונית.

 9. היי, התחלתי קורס והתוכן בו מ2017 יש הרבה תכנים שאיני יודע אם הם רלוונטים לתקופה זאת.
  למשל clickbank javoo. האם התחום עבר שינוי רב בשנים האחרונות כך שהקורס אינו רלוונטי יותר?

  1. זהו תחום דינמי מאד, כמעט כמו כל תחום אחר באינטרנט..אבל מה שיותר חשוב זה להבין וללמוד את העקרונות..כל השאר זה טכני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
המאמרים הפופולאריים ביותר
מאמרים אחרונים
עשו לי לייק בפייסבוק
הרשמה לרשימת תפוצה
Call Now Buttonחייגו עכשיו