סרטונים קצרים – המדריך המלא ל Short form videos

אם לא גרתם בשנים האחרונות על כוכב מאדים, סביר להניח שנחשפתם במידה כזו או אחרת לסרטוני טיקטוק, ל – Reels באינסטגרם או בפייסבוק, ליוטיוב שורטס ולעוד פורמטים נוספים דומים בלינקדאין, סנאפצ'ט, ואפילו נטפליקס.

אז מה הסיפור של הסרטונים הקצרים שממלאים את הפיד שלנו באפליקציות השונות? מה כל כך מיוחד בהם? איך יוצרים אותם? מה ההבדל בין הפלטפורמות השונות שמאפשרות הפצה שלהם?

על כל הטוב הזה ועוד, במדריך הבא.

סרטונים קצרים - המדריך המלא ל Short form videos

אז מה הם Short Form Videos?

ההגדרה המקובלת היא שסרטונים שאורכם פחות מ 60 שניות נחשבים לסרטונים שעונים על ההגדרה של Short Form Videos.

אבל בחיים כמו בחיים, גם כאן יש דעות שונות, ותמצאו כאן לא מעט אנשים שחושבים שסרטונים שעונים להגדרה הזאת יכולים להגיע אפילו עד אורך של 3 דקות.

לא נכנס כאן לויכוח מי באמת צודק, אבל העניין הוא ברור: אנחנו מדברים על פורמט קצר, ממוקד, מסוגנן באופן כזה שקל יהיה לצרוך אותו, שלא דורש פינוי זמן יקר ביומן, ושמאפשר בהפסקה מתודית אחת, לצרוך כמה וכמה סרטונים כאלו אחד אחרי השני בלי הפסקה.

מה החשיבות של Short Form Videos לעסקים ומשפיענים?

בואו נדבר קצת סטטיסטיקה. מחקרים שונים שבוצעו בעולם מראים עד כמה האפקטיביות של פורמט הסרטונים הקצרים היא גדולה:

  • טיקטוק, החלוצה בתחום ה Short Form Videos, הגיעה בתוך שש שנים בלבד ליותר ממיליארד משתמשים
  • 73% מהמשתמשים ברשת מעדיפים לעשות שימוש בפורמט של וידאו קצר כדי ללמוד על מוצר ו שירות
  • מבחינת החזר על ההשקעה, לסרטונים קצרים יש את האפקטיביות הגדולה ביותר עבור ייצור תוכן חדש
  • כמעט שליש מן הסרטונים הקצרים נצפים עד קרוב ל 80% מאורך הסרטון. כלומר, מיצוי טוב יחסית של הקשב של הגולש למפגש עם התוכן שיצרנו
  • 47% מהמשווקים בעולם (זה סקר שדגם חלק מהם, כן? זה לא באמת ששאלו את כל המשווקים בעולם) סבורים שלסרטונים קצרים יש יותר סיכוי להפוך לויראליים
  • משתמשים מבלים פרק זמן ממוצע של 45 דקות ברצף בצפיה בסרטונים קצרים.

עם נתונים כאלה קשה להתווכח. לסרטונים קצרים יש פוטנציאל שיווקי לא מבוטל, והם בהחלט יכולים לשדרג את האסטרטגיה השיווקית שלכם, להוסיף לה מימד נוסף, לשפר את החשיפה שלכם לקהלי היעד הנכונים, ולהמיר יותר צופים בדרך להיות לקוחות משלמים.

פלטפורמות מובילות ליצירה והפצה של סרטונים קצרים

יש, למועד כתיבת שורות אלו, שלושה שירותים מרכזיים שבאמצעותם נצפים הרוב המוחלט של הסרטונים הקצרים, Short Form Videos:

טיקטוק

שהושקה בשנת 2016, והייתה לחלוצת הפורמט הזה. טיקטוק היא אפליקציה שזה הביזנס העיקרי שלה, ובזה היא ממוקדת, ביצירת סרטונים קצרים.

מה שמייחד את טיקטוק הוא האלגוריתם שלה, שמאפשר גם ליוצרים אנונימיים להפוך לויראליים בטירוף, אם משתמשים מגלים עניין עמוק יותר מהממוצע בסרטונים שלהם.

איך זה קורה?

טיקטוק מכילה במסך הבית שני חוצצים: חוצץ ה – For You – מכיל סרטונים שלדעת הפלטפורמה יעניינו את המשתמש, גם אם הם נוצרו על ידי אנשים שהמשתמש לא עוקב אחריהם.

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

חוצץ שני, ה – Following מכיל את התכנים של יוצרים שאחריהם בחר המשתמש לעקוב.

למעשה, הגישה כאן היא גישת דיסקברי, והיא מאפשרת לכם לגלות תכנים חדשים שלא נחשפתם אליהם, להכיר אמנים ויוצרים מפורסמים ומפורסמים פחות, והיא מאפשרת איזון בין ההשקעה של יוצרים מוכשרים, לחשיפה הפוטנציאלית האפשרית עבורם.

אם אתם צריכים, הנה מדריך טיקטוק למתחילים

אינסטגרם רילס

אינסטגרם התפתחה לתחום הסרטונים הקצרים, ולא נוצרה עבורם במקור כמו טיקטוק.

במקור, אינסטגרם היא אפליקציה חברתית שהמרכז שלה הוא תמונות איכותיות ואמנותיות במגוון רחב מאוד של תחומים. פועלים בה משפיענים, יוצרים, אמנים, דוגמנים ועוד.

אינסטגרם הוקמה בשנת 2010, והיא השיקה את גרסת הרילס שלה כמענה לטיקטוק, בשנת 2019. בעיקרון, יש חוצץ מיוחד באפליקציה עבור רילס, אבל גם בפיד הרגיל משלב האלגוריתם של האפליקציה לא מעט סרטונים כאלו, ודפדוף בפיד הזה יחשוף אתכם להמון רילס כאלה.

יוטיוב שורטס

על יוטיוב הגדולה לא צריך להרחיב. מדובר בפלטפורמת הסרטונים הגדולה בעולם. יוטיוב נכנסה לעולם הסרטונים הקצרים די באיחור, והיא מנסה להדביק את הפער באמצעות יכולות ידידותיות משהו שמציע השירות לצילום סרטונים קצרים ישירות מן האפליקציה של יוטיוב, וכן יכולות הפצה משופרות באמצעות הנגישות למליוני משתמשים בעולם של יוטיוב הגדולה.

רוצים הסבר מפורט על מה זה יוטיוב שורטס? קבלו!

פייסבוק רילס

בדומה לרילס של אינסטגרם, גם החברה האם, פייסבוק, מאפשרת ניהול ויצירה של סרטונים קצרים. טכנית, ההגדרה של סרטוני רילס בפייסבוק היא סרטונים המצולמים לאורך, שההמשך שלהם קצר מ 60 שניות.

מה ההבדל בתכלס בין אינסטגרם רילס לפייסבוק רילס? יש כמה הבדלים מרכזיים. הראשון, הוא בקהל היעד. לפייסבוק יש יותר משתמשים פעילים שמהווים פוטנציאל חשיפה לסרטונים הקצרים.

השני, הוא שסרטוני רילס בפייסבוק מוגדרים כברירת מחדל כציבוריים, מה שמאפשר לחשיפה שלהם להיות עצמתית יותר.

ההבדל השלישי הוא שיכולות העריכה בפייסבוק נחשבות למתקדמות פחות מן הפלטפורמה המקבילה באינסטגרם.

סנאפצ'ט ספוטלייט

גם סנאפצ'ט, השירות שמאפשר למשתמשים לערוך תמונות, לשלוח ולהפיץ אותן בין המשתמשים השונים באפליקציה, ולליהנות מן העובדה שהתמונות האלו נמחקות לאחר פרק זמן מן התכתובת, משיקה את שירות סנאפצ'ט ספוטלייט, הפלטפורמה "הבידורית", כפי שהם קוראים לה, שמאפשרת ליוצרים לבטא את היכולות האמנתיות שלהם, ולשתף בתכנים שונים שיצרו בפורמט של סרטונים קצרים.

יכולות העריכה בסנפ תאפשרנה לכם לשלב Captions, לעשות שימוש במוזיקה עם רשיון או בהקלטה מקורית שלכם, וכמובן, איך לא, לבצע את הצילום לאורך.

לינקדאין דיסקבר פיד

אם נראה היה שטרנד הסרטונים הקצרים יעצר ולא יגיע לעולם החיים המקצועיים, הרי שמדובר היה בטעות. לינקדאין, שנטשה את עולם הסטוריז, מבצעת כעת ניסוי כדי ללמוד על תגובת המשתמשים שלה.

היא מאפשרת למשתמשים בשירות להחשף לפיד ייעודי, שבו ישולבו גם סרטונים קצרים סטייל טיקטוק ודומיהם.

דמיינו עולם שבו מועמד לעבודה מציג את עצמו בסרטון קצר ומושקע, במקום לכתוב גליון קורות חיים ארוך ומשעמם. נשמע נחמד בסך הכל, לא?

רוצים לדעת איך לעלות סרטון ללינדקאין? קבלו

נטפליקס Fast Laughs

פיצ'ר חדש מבית נטפליקס הגדולה, שיאפשר לכם לצפות בסרטונים קצרים באורך של 15 עד 45 שניות, שמורכבים מ… קטעי נטפליקס כמובן.

בנוסף לתכנים האלו, משולבים בשירות הזה גם תכנים מן הערוץ Netflix Is A Joke – אותו ערוץ שנטלפיקס מנהלת ביוטיוב וברשתות חברתיות.

אז המגמה הזאת של סרטונים קצרים ללא ספק כאן, וריבוי השחקנים באזור הזה רק מלמד כי המגמה הזאת, סביר שתתפוס חזק גם בשנים הקרובות.

מה כדאי יהיה לכם לעשות כמשווקים שרוצים לנצל את הפלטפורמות האלו לטובתכם? הנה כמה טיפים שכדאי לכם להכיר.

טיפים ליצירה והפצה של סרטונים קצרים
טיפים ליצירה והפצה של סרטונים קצרים

טיפים מועילים ליצירה והפצה של סרטונים קצרים

יוצרים סרטונים ומנסים לשפר את הנוכחות שלכם ברשתות השונות, כדי להגיע לקהלים גדולים יותר, איכותיים יותר, ומעורבים יותר? אל תדלגו מעל הטיפים הבאים:

עקבו אחר טרנדים חמים

כדי לייצר תוכן איכותי וויראלי, תצטרכו, לפני שאתם הופכים ליוצרים של תוכן כזה, להיות צרכנים בעצמכם.

כצרכנים, זהו את השירים שחוזרים על עצמם ברקע, את הביטים והמקצבים, הכירו רעיונות, משחקים, אתגרים, וכל תוכן אחר שיוכל לעזור לכם להשתלב באופן טבעי בפיד של הצרכנים הפוטנצאליים של התוכן שלכם.

תפסו את תשומת הלב של הגולשים כבר בשניות הראשונות לסרטון

לאנשים באופן כללי, ולחתך הגילאים של הצרכנים הכבדים של סרטונים קצרים בפרט, אין ממש סבלנות לתכנים מייגעים, ארוכים, שמגיעים לפואנטה אחרי די הרבה זמן.

זאת הסיבה שמלכתחילה הם הגיעו לפלטפורמה המציעה את הפורמט הזה.

קחו גם בחשבון שמשתמש ממוצע מופצץ באלפי סוגי תכנים מידי יום, כך שלהתעכב על כל סרטון הופך להיות משהו שהוא מבחינת המשתמש בלתי אפשרי.

זאת הסיבה שחשוב מאוד יהיה לגרות את הרגש של הצופה כבר בשניות הראשונות לסרטון. הפתיעו את הגולש, סקרנו אותו, גרמו לו לרצות להמשיך ולצפות בסרטון.

המרחק בין גלילה כמעט לא מודעת של הגולש אל הסרטון הבא הוא קצר ביותר.

צרו תוכן רלוונטי

התוכן שלכם יכול להיות הכי מקורי בעולם, יצירתי ומלא השראה, אבל אם הוא עוסק בטרנד שכבר לא רלוונטי, הוא יפספס את הפוטנציאל שלו, ובמקרים רבים, עלול אפילו ליצור אפקט הפוך, של אנטגוניזם.

הגישו מחדש תכנים ארוכים בפורמט קצר

לא סגורים עדיין על אסטרטגיית התוכן שלכם? מבולבלים מאוסף הסרטונים להם נחשפתם עד כה ולא בטוחים מהיכן להתחיל? דרך טובה לעשות את הצעד הראשון שלכם, היא לייצר תוכן שמבוסס על הסרטונים הארוכים שלכם.

באמצעות עריכה, עיבוד וטיוב של הסרטונים, תוכלו להתחיל מבסיס טוב, ופשוט לרוץ איתו, כדי לייצר תוכן ממוקד יותר, קצר ומאים לפורמט.

השתדלו ליצור סרטונים קצרים מדקה

למרות שבטיקטוק, למשל, תוכלו בהחלט לייצר סרטונים של יותר מדקה, ועד 3 דקות, אפשר להגיד שהדרך הבטוחה ביותר לליבם של הצרכנים היא באמצעות יצירת סרטונים של פחות מדקה.

זה הטווח, פחות או יותר, שבו הסבלנות של הצופים עדיין לא פקעה, והם יכולים להיות קשובים למסרים שלכם.

הקפידו לייצר תוכן באופן שוטף

כדי לייצר אפקט משמעותי, אתם חייבים לפרסם סרטונים קצרים באופן שוטף. התדירות צריכה להיות גבוהה משמעותית מאיך שהתרגלתם עד כה לייצר תוכן.

זה יהיה סביר שתפרסמו כל יום סרטון קצר במשך תקופה ארוכה, לפני שתתחילו לראות תוצאות איכותיות.

הפיצו את התוכן בפלטפורמות מקבילות

כדי להצליח, תהיו חייבים לייצר תוכנית תוכן אמיתית, כזו שתייצר עבור כל פלטפורמה את התכנים הייעודיים שמתאימים לה.

במקביל, ייתכן כי תירצו לשתף תכנים דומים במספר פלטפורמות במקביל, כדי לחזק את המותג שלכם, ולמקסם את החשיפה שלכם לקהל היעד שלכם.

צרו וידאו לאורך

אתם חייבים להיצמד לכללי הפורמט. הדבר האחרון שתירצו לעשות הוא להכריח את המשתמשים שצופים בסרטונים שלכם, לסובב את הטלפון הנייד לרוחב. ההצבעה תהיה חד משמעית, וברגליים.

לכן, הקפידו על יצירת תוכן לאורך בלבד. תוכן כזה של Short Form Videos, שמצולם לאורך המסך, יראה טוב בכל הפלטפורמות הקיימות.

ואולי הטיפ הכי חשוב שלי אליכם, רגע לפני שאתם נכנסים לעולם התוכן של סרטונים קצרים: פשוט קחו את הזמן כדי ליהנות…

אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה
יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Button חייגו עכשיו