לא רק יוטיוב: פלטפורמות מובילות ומומלצות להפצת סרטונים

וידאו כובש את העולם בסערה ולגמרי בצדק. חשבו על זה🤔 פלטפורמות לניהול סרטונים כמו יוטיוב, הופכות להיות מנועי חיפוש עבור גולשים לכל דבר ועניין.

בנושאים מסוימים, גולשים מוותרים מראש על החיפוש בגוגל, ועוברים לחפש ביוטיוב. הדבר הזה לא קורה סתם.

וידאו הוא פורמט מיוחד, שיש בו המון יתרונות.

באמצעות וידאו איכותי יכולים, למשל, עסקים להדגים איך המוצרים או השירותים שלהם עובדים הרבה יותר בקלות. בלי טקסט חופר במיוחד. בלי הוראות הפעלה מסובכות להחריד.

דמיינו לעצמכם חויה קסומה של החלפת פילטר ונורה במסנן המים הביתי האהוב עליכם.

כמה קל יהיה לעשות את הדברים אחרי צפיה בסרטון קצרצר, וכמה קשה יהיה להבין מה רוצים מהחיים שלנו, אחרי קריאה של מדריך עם שרטוטים מסובכים.

וידאו מאפשר לקהל היעד להישאר פסיבי ועדיין לצרוך לא מעט מידע, מה שמאפשר לעסקים להיות נגישים גם לקהל יעד עסוק וטרוד למדי.

וידאו מקודם טוב יותר בפלטפורמות שונות מאשר תוכן טקסטואלי, והוא גם משרד סמכות, בין היתר, משום שהפורמט הזה נתפס כפורמט לא טרויאלי להפקה, ולכן רק מי שיש לו אמצעים יכול לעשות זאת.

יש עוד המון יתרונות בוידאו, כמו העובדה שהוא יכול לספק המון פרטים קטנים, שקשה יהיה לתאר את כולם בצורה אחרת, הוא מאפשר ניהול של קורסים והדרכות, וגם מספק חויה בידורי איכותית, שיוצרת רצון גדול יותר לשתף אותה.

יופי👌

אז אילו פלטפורמות, למעשה, עומדות לשירותכם, לצורך ניהול ערוץ הוידאו של העסק שלכם או של עצמכם כיוצרים פרסונליים? לפני שנכיר כמה וכמה פלטפורמות כאלו, חוץ מיוטיוב הגדולה, כמובן, בואו ננסה להבין אילו מרכיבים אנחנו מחפשים בשירות וידאו איכותי.

פלטפורמות מומלצות להפצת סרטונים
פלטפורמות מומלצות להפצת סרטונים

תכונות חשובות של שירותי ניהול וידאו

איך בוחרים את שירות הוידאו הנכון? יש כמה וכמה תכונות חשובות שכדאי יהיה לקחת בחשבון לפני שמחליטים על הפלטפורמה בה תנוהל אסטרטגית התוכן מבוסס הוידאו שלכם.

 • מחיר – האם השירות מסופק בחינם או שיש לו עלות מבחינת בית העסק המפרסם? האם השירות ניתן בחינם או שיש לו עלות מבחינת משתמש הקצה?
 • איכות – באיזה פורמט וידאו תומכת הפלטפורמה? באיזו איכות? באילו מכשירים? באילו גדלים של מסך? באיזו רזולוציה?
 • מוניטיזציה – האם פלטפורמת ניהול הוידאו מאפשרת לעסקים לנהל תוכניות בתשלום עבור מתן גישה לתכנים? האם היא מספקת מערכת התחשבנות?
 • אנליטיקס – האם הפלטפורמה מספקת נתונים על הגולשים שהגיעו לצפות בתוכן? על הרגלי הצפיה שלהם? על משך הצפיה? על אילו סרטונים ראו? אילו סרטונים נטשו בשלב מוקדם? באילו הושלמה הצפיה? האם שיתפו את התכנים? האם עשו לתכנים לייק? האם הגיבו?
 • קהל יעד – מיהו קהל היעד שעושה שימוש בפלטפורמה? כמה משתמשים בשירות? האם הם משתייכים לציבור הרחב? האם הם סטודנטים? אמנים? יוצרים? מה משותף להם?
 • יצירת תוכן – האם הפלטפורמה מאפשרת רק ניהול של תוכן או גם יצירה שלו? אם הפלטפורמה מציעה גם כלים ליצירת התוכן, כמה משוכללים כלי העריכה שלה? האם היא תומכת סרטונים קצרים? האם היא תומכת בצילום לאורך לצד צילום לרוחב?
 • חשיפה ואלגוריתם דירוג – מה משפיע על רמת החשיפה של הסרטונים השונים בפלטפורמה? האם יש דרך לקדם אורגנית את הסרטונים של בית העסק? עד כמה התהודה של התכנים קשורה באיכות האמיתית שלהם ועד כמה בפעולות שיווק טכניות?
 • הטמעה בנכסי מידע – האם הפלטפורמה מאפשרת לאתרים או נכסי מידע שונים להטמיע בעמודי האתר וידאו שנשמר בפלטפורמה? האם קיימים פלאגינים ותוספים שונים המאפשרים חיבורים כאלו בקלות?
 • שידורי לייב – האם המשתמשים בפלטפורמה יכולים, לצד העלאה של סרטונים, גם לשדר בלייב לקהל היעד שלהם? לערוך וובינרים? כנסים? האם ניתן לייצר שיחות ועידה?
 • שירות – האם למפרסמים של התוכן יש למי לפנות במקרה של תקלה? עד כמה שירות הלקוחות הזה טוב, איכותי וזמין, ובאילו ערוצים?
 • תגמולים – האם הפלטפורמה מאפשרת לאמנים שנהנים מכמות צפיות גדולה ליהנות גם מתגמולים על פי מספר הצופים שהביאו לפלטפורמה?

פלטפורמות מובילות להפצת סרטונים

בואו נכיר כמה מן הפלטפורמות המומלצות להפצה של סרטונים ותכנים מבוססי וידאו:

שירות Spotlightr

שירות Spotlightr הוא שירות ענן שמתמחה בשירות לעסקים. באמצעות כלי חדשני, מאפשרת הפלטפורמה לעסקים להעלות סרטונים ולשמור אותם באופן מאובטח, לקסטם את תכני הוידאו באמצעות כפתורים על מנת לשלש קיצור דרך לנקודות חשובות,

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

הפלטפורמה הזאת תומכת בסוגים שונים של פורמטים של וידאו, ותומכת בוידאו עד לאיכות של 4K. בנוסף, תוכלו להעלות אל הפלטפורמה גם סרטונים 360 שצילמתם באמצעים שקיימים היום אצל יותר ויותר משתמשים.

מיהו קהל היעד של הפלטפורמה הזאת?

ובכן קהל היעד מגוון, וכולל בתוכו גם אנשי חינוך ואקדמיה, שמעוניינים לחשוף את התכנים שלהם לסטודנטים, ולעקוב באמצעות כלי אנליטיקס מתקדמים, אחר התקדמות הקורס ומעורבות הגולשים בו.

שירות Spotlightr מציע גם תמיכה למשתמשי הקצה, באמצעות אימייל או צ'ט, מה שמאפשר לגולשים שעושים בו שימוש להבטיח לעצמם שימוש איכותי בשירות.

קיימות שתי תוכניות, אחת חינמית ואחת בתשלום. הגירסה החינמית תגביל את לאחסון של 5 GB, ולהעלאה של עד 5 סרטונים בחודש.

כמו כן, בגרסה החינמית תהיו מוגבלים מבחינת פיצ'רים שונים של עריכה וטיוב הסרטונים, למשל באמצעות תוספת של מסמני מקום בסרטון. הגרסה בתשלום תאפשר לכם אחסון של עד 100 GB, עם אפשרות להגדיל את שטח האחסון בעבור תשלום סמלי נוסף.

הגרסה החינמית היא, כמובן, ללא עלות, והגרסה בתשלום, נכון למועד כתיבת שורות אלו, בתוכנית שנתית, עולה 9$ בחודש.

שירות VIMEO

שירות VIMEO הוא בראש ובראשונה שירות שיאפשר לכם לייצר את הסרטונים שלכם בקבלות. באמצעות בחירה של טמפלייטים מוכנים מראש, או עריכה שלהם באמצעות כלים מתקדמים, תוכלו יחסית בקלות להגיע לסרטונים ברמה לא רעה בכלל.

שירות VIMEO מאפשר לכם לנהל וובינרים, כנסים וירטואליים, שידורי לייב ועוד, וכל זאת, תוך כדי תמיכה מלאה בתהליך השיווקי, כלומר, ניהול טפסי רישום, אישורים, תזכורות לנרשמים וכו'.

נוסף על שידורי הלייב, מאפשר לכם VIMEO גם לקיים צ'אט קבוצתי או אישי.

כמו כן, שירות VIMEO יכול להיות תחליף לשירות ZOOM המוכר, על מנת לקיים תקשורת פנים ארגונית בצורה איכותית ומנוטרת.

שירות VIMEO מציע לכם לבחור מבין 5 תוכניות שונות, כאשר התוכנית החינמית היא ללא תשלום, תוכנית ה – Starter בעלות של 12$ בחודש, תוכנית ה Standard בעלות של 35$ בחודש בתשלום לשנה, תוכנית Advance בעלות של 55$ לחודש בתשלום לשנה, ותוכנית Enterprise בתשלום מותאם אישית.

שירות יוטיוב

נדמה, שאת שירות יוטיוב לא באמת צריך להציג. מי מאיתנו לא גלש לפחות פעם בחייו לפלטפורמת ניהול הוידאו הפופולרית בעולם, וצרך בה תכנים שונים?

לצד קהל היעד האדיר שלה, יוטיוב מציעה למנהלי התכנים בה ליהנות מתמלוגים על פרסומות המוצגות לגולשים בעת הקרנת הסרטונים שלהם. בצורה כזאת, מעודדת יוטיוב גולשים לייצר תוכן איכותי ורלוונטי ולהעלות אותו לפלטפורמה, כדי להינות מהכנסות פסיביות.

ביוטיוב אין מגבלות על כמות הסרטונים או רוחב הפס, בהקשר הזה של ניהול התכנים.

יחד עם זאת, ביוטיוב חסרות כמה מן הפונקציות המתקדמות, שחשובות בדרך כלל למי שמנהל תכנים מבוססי וידאו עבור קורסים והשתלמויות, כמו היכולת של גולשים לדפדף בקלות בין פרקים שונים, או היכולת לסמן אילו תכנים כבר נצפו ואילו לא על ידי כל אחד מן המשתתפים בקורס.

איך לקדם סרטונים ביוטיוב – המדריך שלי לקידום וידאו בויוטיוב

שירות Dailymotion

שירות Dailymotion הוא הרבה מעבר לשירות אחסון תכני וידאו רגיל.

השירות הזה חרט על דגלו להיות כלי הדיסקברי עבור וידאו הכי משמעותי שקיים בשוק. עם נישות כמו חדשות, בידור, ספורט ועוד, Dailymotion יאפשר לכם, הצרכנים, להיות ממוקדים רק בתכנים שמדברים אליכם.

השירות תומך בשידור של וידאו בפורמט איכותי, ולא חשוב באיזה מכשיר משתמש הקצה עושה בו שימוש.

גם השירות הזה מאפשר ליוצרי התוכן ליהנות ממונטיזציה של התכנים שלהם, ומתגמול על כמות צפיות גדולה של גולשים.

באמצעות Dailymotion תוכלו לנהל שידורי לייב, ואפילו לעשות גם עבורם מונטיזציה.

השימוש בשירות הוא חינמי, אך אם תבחרו לשלם, תוכלו ליהנות מגישה למומחים שיעזרו לכם לבצע אופטימיזציה למונטיזציה של התכנים שלכם.

שירות Facebook

פייסבוק היא רשת חברתית עם כמות עצומה של משתמשים, שמפולחים לפי תחומי ענין ופעילות. ככזאת, היא לא מקום טבעי לנהל בו תכני וידאו, ויש לה כמה וכמה מגבלות הקשורות באורך הסרטונים שניתן להעלות אליה וגישה לעריכה שלהם ושל המידע הנלווה אליהם.

יחד עם זאת, פייסבוק מציעה לכם כלים שונים שיאפשרו לכם למקסם בזמן קצר את החשיפה של הסרטונים שיצרתם לקהל היעד הרלוונטי. כמו כן, באמצעות פייסבוק תוכלו לנהל שידורי לייב, שיקפיצו נוטיפיקציות רלוונטיות לקהל היעד הרלוונטי הזה.

המחיר של שימוש בפייסבוק כפלטפורמה לניהול תכני וידאו עבור העסק הוא כמובן אפס, משום שהשירות הוא חינמי.

שירות Jetpack VideoPress

שירות Jetpack VideoPress הוא, למעשה, אוסף של שירותים, שניתן להטמיע באתרים מבוססי וורדפרס. הטמעה של השירות הזה באתר מבוסס וורדפרס, יכולה לאפשר לבעלים שלו תמיכה בניהול הוידאו מקומית על שרת האתר, ליהנות מהנגשה לתכנים באמצעות CDN – מה שמבטיח ביצועים מקומיים מצוינים, גם כאשר השרת הראשי הוא מרחוק, להתאים את התצוגה למכשירי מובייל בקלות ובפשטות, לתמוך בניגון הוידאו במהירויות שונות, לצפות בוידאו בתצורת תמונה אחר תמונה, ומעוד תכונות מתקדמות נוספות.

השירות הזה לא מציע גרסה חינמית, וניתן לרכוש אותו, נכון למועד כתיבת שורות אלו, ב 7.77$ לחודש כאשר החיוב הוא שנתי.

שירות Wistia

שירות Wistia הוא לא רק שירות אחסון וידאו והפצת סרטונים, אלא מערכת שיווקית של ממש.

באמצעותה המערכת תוכלו לנהל וידאו, אבל גם לידים, לעקוב אחר המשפך השיווקי בעסק שלכם, לבקש ממשתמשים להרשם על מנת לצפות בתכנים, להתממשק לשירותי צד שלישי לצורך טיוב הקמפיינים העתידיים, לבצע אנליטיקות, ובעיקר לאפשר הן למנהלי התכנים והן לגולשים שצופים בהם, לקסטם את הפורמט בהתאם לצרכים שלהם.

שירות Wistia מציע שלוש חבילות שונות: חבילה חינמית, חבילת PRO בעלות של 99$ לחודש, וחבילת Advance בעלות מותאמת אישית.

שירות SproutVideo

שירות SproutVideo הוא שירות שנועד להטמיע את יכולות ניהול הוידאו בתוך הארגון. שימוש בשירות הזה יאפשר לכם לקבל יכולות מרשימות בכל הקשור לניהול הגישה לסרטונים עצמם.

תוכלו, למשל, להגביל את היכולת של המשתמשים לדלג מעל קטעים מסוימים בסרטון, מה שיאפשר לכם לוודא כי הם ביצעו, למשל, את ההדרכה השנתית בנושאי בטיחות בעבודה, בצורה מלאה.

באמצעות שירות SproutVideo תוכלו לייצר סרטונים עם הברנד שלכם, הצבעים של המותג, וההרגשה הכללית שהתוכן יוצר בבית.

יש מגוון יכולות לבחירת רזולוציה והעדפות אישיות, שכל עובד בארגון יוכל להשתמש בהן, כדי למקסם את חווית הצפיה.

השירות מציע 4 חבילות שונות, שמתחילות מכ 25$ לחבילה המצומצמת ביותר, ועד ל 500$ עבור החבילה העשירה ביותר בפיצ'רים.

שירות Uscreen

באמצעות Uscreen תוכלו לא רק לייצר סרטונים איכותיים, אלא גם לנהל את מאגר התוכן שלכם, ולבצע מוניטיזציה מתקדמת שלו.

שירות Uscreen מונגש למשתמשים באמצעות אפליקציות, מה שאומר שישנה תמיכה טבעית בכל הפלטפורמות בהן עושים עובדים שימוש: IOS, אנדרואיד, אפל טי ויז, מוצרי אמזון ועוד ועוד.

גם באמצעות הפלטפורמה הזאת תוכלו לבצע לייבים ולאפשר רישום מוקדם לצפיה בהם, תוך ביצוע מעקב אחר מי שנכנס ומי שלא נכנס לכינוס הוירטואלי.

שירות Uscreen הוא שירות מבוסס HTML5 מה שאומר שקהל היעד יוכל ליהנות מ Full HD. בנוסף, תומך השירות הזה ב CDN שיאפשר לכם להאיץ עוד יותר את הביצועים באמצעות חלוקת האתרים המשדרים לפי קרבה גיאוגרפית למקור הדרישה.

גם כאן תוכלו ליצור פרקים, תתי פרקים ולבצע הפניות שונות לנקודות קריטיות על רצץ הסרטון, בקלות ובפשטות, ובאמצעות ממשק נוח ואפקטיבי.

מה המחיר? כאן מוצעות לכם שלוש חבילות. נכון למועד כתיבת שורות אלו, החבילה הבסיסית ביותר היא בעלות של 79$ לחודש כאשר החיוב מבוצע עבור שנה שלמה, חבילה מתקדמת יותר ב 159$ לחודש, וחבילה נוספת בהתאמה אישית.

אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה
יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Button חייגו עכשיו