מה זה וואטסאפ ביזנס + וואטסאפ ווב ומה זה עוזר לנו בחיים?

אפליקציית וואטסאפ (Whatsapp) הפכה להיות בעשור האחרון אחת מהאפליקציות הנפוצות ביותר כמעט בכל מכשיר סלולרי. קשה היום לראות אנשים שאינם מחוברים לוואטסאפ, ואינם משתמשים בו על בסיס יומיומי, מה שחיסל כמעט לחלוטין את השימוש בSMS המסורתי.

הערה חשובה: מצטער, אבל אני לא נותן שירות או ייעוץ לגבי וואטסאפ ווב

מהסיבה הזאת, המפתחים של האפליקציה (שכיום בבעלות פייסבוק) חושבים על דרכים שונות ומגוונות בכדי להשאיר אותה רלוונטית באופן תמידי.

וואטסאפ לעסקים

וואטסאפ לעסקים?

אחד מהשינויים המרעננים ביותר של אפליקציית וואטסאפ, זה האפליקציה שמיועדת לעסקים גדולים וקטנים – האפליקציה מוכרת בשם וואטסאפ ביזנס או וואטסאפ עסקים.

למרות שאני באופן אישי תמיד מעדיף תקשורת עסקית במייל, שלא לדבר על שנאה קשה של הודעות קוליות בוואטסאפ, קשה להתעלם מהעובדה שזה משרת המון אנשים ביום יום – כולל לקוחות שרגילים לתקשר ככה ולחלקם, רחמנא ליצלן, אפילו אין כתובת מייל (עוד על זה..בהמשך).

עוד מדריכים שווים באתר:

אז מה זה וואטאספ ביזנס (Whatsapp Business)?

תחילה נסביר כי וואטסאפ עסקי זאת למעשה בדיוק אותה אפליקציית וואטסאפ שאתם מכירים מהחשבון הפרטי שלכם, אך המפתחים שלה הוסיפו תוספות ושדרוגים על מנת להתאים את האפליקציה החדשה לעסקים וחברות בכל סדרי הגודל.

במדריך הבא תקבלו את כל המידע הרלוונטי על וואטסאפ עסקי, כך שתוכלו לדעת בדיוק כיצד הוא יכול לתרום לעסק שלכם.

אפליקציית וואטסאפ עסקי נועדה בראש ובראשונה על מנת להפוך את התקשורת בין העסק ללקוחות לנוחה ואפקטיבית יותר. באמצעות האפליקציה החדשה והפיצ’רים שנמצאים בתוכה, תוכלו להפוך את התקשורת להרבה יותר יעילה – דבר שלא היה ניתן להגיד על האפליקציה הרגילה שאינה מיועדת לעסקים אלא ללקוחות פרטיים.

באמצעות האפליקציה של וואצאפ עסקי ניתן:

 • לענות בצורה מהירה יותר ללקוחות שלכם
 • לקבל מידע אנליטי אשר יכול לעשות לכם סדר בבלגן
 • ועוד מגוון רחב של אפשרויות אשר לא קיימות באפליקציה הרגילה, כמובן שעל כל האפשרויות נרחיב בהמשך.

מבחינה ויזואלית, האפליקציה של Whatsapp business זהה כמעט לחלוטין לאפליקציה הרגילה, כאשר המטרה כמובן היא לא לגרום לכם להרגיש בשינוי מבחינה ויזואלית.

כיאה לאפליקציה סופר פופולארית, ווצאאפ עסקי זמינה עבור מכשירי האנדרואיד וגם עבור מכשירי ה-iOS.

וואטסאפ עסקי: מהם הפיצ’רים העיקריים של וואטסאפ ביזנס?

 • פרופיל עסקי – אחד מהדברים החשובים ביותר שכל עסק צריך זה תעודת זהות ייעודית עבורו, ולכן אפליקציית וואטסאפ עסקי נרתמה למשימה.
  באפליקציה החדשה תוכלו להגדיר פרופיל לעסק, אותו כמובן יוכלו לראות הלקוחות שלכם אשר מקושרים לחשבון הוואטסאפ העסקי שלכם. בפרופיל העסקי תוכלו להגדיר מגוון רחב של פרטים כגון: שם, שעות הפתיחה של העסק, לינק לאתר של העסק, כתובת במידה ויש כמובן ואפילו גם תיאור קצת על פי שיקול דעתכם – קצת דומה למידע שיש בגוגל לעסק שלי.
 • תשובות מהירות – עוד פיצ’ר חדש שתוכלו להשתמש בו במסגרת וואטסאפ ביזנס זה האפשרות להוסיף תשובות מהירות.
  לא פעם תמצאו את עצמכם מקלידים ללקוחות שלכם את אותה התשובה פעם אחר פעם, אך בעזרת וואטסאפ ביזנס תוכלו לשים לכך סוף. האפליקציה החדשה תאפשר לכם להכין הודעות מוכנות מראש, אשר יהיו זמינות עבורכם באופן אוטומטי וללא מאמץ. כך תוכלו לחסוך לעצמכם לא מעט זמן, וכידוע זמן = כסף.
 • סטטיסטיקות של וואטסאפ עסקי
  סטטיסטיקות של וואטסאפ עסקי

  סטטיסטיקה – ידע זה כח.
  זה אמנם לא קרוב ליכולות של גוגל אנליטיקס, אבל בעזרת וואטסאפ ביזנס תוכלו לראות את הסטטיסטיקה הרצויה גם בנוגע לשליחת ההודעות שלכם דרך האפליקציה. בקלות מעוררת השראה תוכלו לדעת נתונים חשובים כמו כמה הודעות נשלחו ללקוחות שלכם, ואפילו כמה מהם קראו את ההודעות. כך תמיד תוכלו להיות עם יד על הדופק ולדעת מה אתם צריכים לעשות על מנת להמשיך ולייעל את העסק שלכם.

 • מענה אוטומטי להודעות – רוב הלקוחות ישמחו לקבל תשובה כמעט מיידית להודעה או לשאלה שלהם, אך במציאות הזמינות שלנו לא תמיד יכולה להיות מיידית. לכן על מנת שתוכלו לתת ללקוחות שלכם הרגשה קצת יותר נעימה, וואטסאפ ביזנס משיקה אפשרות חדשה של מענה אוטומטי. כך כל לקוח מקבל מידע הודעה כי ההודעה שלו התקבלה, ותקבל תשובה בהקדם האפשרי – דבר שכבר אמור ליצור רושם חיובי אצל הלקוחות החדשים או הקיימים שלכם.

חיבור וואטסאפ ביזנס לטלפון קווי של העסק

על מנת להוריד את התלות בניהול חשבון וואטסאפ עסקי על בנאדם אחד, וואטסאפ מאפשרים לחבר טלפון קווי לחשבון וואטסאפ – כך שהוא לא יהיה מקושר למספר סלולרי של מישהו ספציפי.

באמצעות פתיחת חשבון וואטסאפ לעסקים עם הטלפון הקווי של העסק תוכלו לעשות הפרדה חיונית בין חשבון הוואטסאפ העסקי שמיועד ללקוחות ולספקים ובין חשבון הוואטסאפ הפרטי שלכם שבו נמצאים בני משפחה וחברים. כך תמיד תוכלו לדעת לאיזה אפליקציה אתם נכנסים, ולעשות הפרדה חיונית בין עבודה ומשפחה. בנוסף – כך ניתן בקלות לתת למספר אנשים לנהל את חשבון הוואטסאפ העסקי (למשל, מי שנמצא במשרד).

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

הרשמה לוואטסאפ ביזנס עם מספר טלפון קווי

בכדי להירשם לוואטסאפ ביזנס עם הטלפון הקווי של העסק שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכניס את מספר הטלפון הקווי של העסק שלכם, וכמובן לוודא כי קיימת הקידומת הישראלית +972.

בניסיון הראשון לאמת את מספר הטלפון על ידי שליחת SMS, אתם תקבלו הודעת שגיאה שבה יהיה כתוב שלא היה ניתן לאשר את הטלפון שלכם. לאחר מכן תלחצו על האפשרות שבה אתם מבקשים שיתקשרו אליכם, מיד לאחר שתלחצו על האפשרות הזאת תקבלו שיחת טלפון שבה יקריאו לכם את קוד האימות שלכם לאפליקציה.

חשוב להדגיש כי חיבור מספר טלפון קווי לאפליקציית וואטסאפ קיים רק עם וואטסאפ ביזנס ולא עם וואטסאפ רגיל.+

הגדרות של העסק בוואטסאפ לעסקים
הגדרות של העסק בוואטסאפ לעסקים

שימוש בהודעת “לא זמין” עם וואטסאפ ביזנס

עוד אלמנט שחשוב לתת עליו את הדעת כאשר מדובר על וואטסאפ ביזנס, זה השילוב של הודעת “לא זמין” באחד מהפיצ’רים האידיאליים ביותר לניהול יעיל יותר של העסק.

וואטסאפ ואפליקציות מסרים דומות (כמו טלגרם למשל) נתפסות כיישומים של Instant messaging – בדומה לSMS. זה אומר שהצד השני מצפה לקבל תשובה מהירה, שלא לומר מיידית.

הבעיה היא שרובנו אנשים עמוסים ועסוקים, חלקנו ברמה קיצונית – וכמובן שזה לא ריאלי לענות לכל אחד בצורה מיידית, במיוחד אם מדובר בשאלה מורכבת שאי אפשר לתת לה מענה על רגל אחת.

זאת אחת הסיבות שאני שונא לנהל תקשורת בוואטסאפ למטרות עסקיות – ומקפיד לבקש מהלקוחות להתכתב איתי במייל.

אני מכיר אנשים שלקחו את זה כמה צעדים קדימה ומצהירים במפורש שהם לא נותנים שירות בוואטסאפ בכלל.

אבל לא משנה, נחזור לענייננו…

שימוש בהודעה “לא זמין” בוואטסאפ יכולה להיות שימושית במיוחד במקרים הבאים:

 • יצאתם לחופשה
 • נכנסתם לפגישה
 • אתם עסוקים מאיזשהי סיבה אחרת
 • חולים / לא זמינים מסיבה אחרת
 • ועוד

שימוש בתוויות בוואטסאפ ביזנס

כמה חשוב לארגן ולסדר את הפעילות של העסק שלכם?

הרי אחת מהסיבות לכך שיש צורך להפריד בין הוואטסאפ העסקי ובין הוואטסאפ הפרטי זה הרצון ליצור סוג של חציצה וסדר בכל הבלגן. וואטסאפ ביזנס מאפשר לכם לעשות סדר גם בתוך האפליקציה עצמה על ידי שימוש בתוויות אשר יודעות למיין את הלקוחות על פי הצרכים שלכם. תוכלו ליצור תוויות לפי כל מיני נושאים, לדוגמא: לקוחות, משימות, תשלומים פתוחים או כל מה שמשרת אתכם ביום יום – בדיוק כמו שימוש במייל.

להפסיק לקבל הודעות מחוץ לשעות הפעילות

נמאס לכם שהטלפון שלכם לא מפסיק לצלצל או לקבל הודעות גם כאשר אתם נמצאים בבית? קשה מאוד להישאר אדישים להודעות או לשיחות טלפון גם אם אתם לא נמצאים בדיוק בעסק, דבר שיכול לפגוע בזמן האיכות עם המשפחה וזה.

קיימות שתי דרכים עיקריות אשר יסייעו לכם לעצור את קבלת ההודעות כאשר אינכם נמצאים בעסק, אך כמובן לכל אחת מהאופציות הללו יש יתרונות וחסרונות.

 1. אופציה אחת היא לעצור את הפעילות של אפליקציית וואטסאפ ביזנס במסך ההגדרות של האפליקציה על ידי בחירה באפשרות “אלץ עצירה”. אך כמובן שכאשר תחזרו לעסק תצטרכו להיכנס לאפליקציה על מנת להפעיל אותה בשנית וכך להמשיך לקבל התראות.
 2. אופציה נוספת היא הפסקת קבלת ההתראות באופן כללי מהאפליקציה עצמה. כל מה שתצטרכו לעשות זה להיכנס באופן קבוע לאפליקציה כאשר אתם נמצאים בעסק על מנת להתעדכן, כי התראות לא תקבלו בכלל עד אשר תשנו את הבחירה שלכם בהגדרות של המכשיר.

שימושים עיקריים של וואטסאפ ביזנס

 1. שירות הלקוחות – עם שימוש נכון, נושא שירות הלקוחות בעסק שלכם יכול לקבל קפיצת מדרגה משמעותית.
  כך למשל, עם שימוש נכון – אין סיבה שלא יהיו לקוחות שיפלו בין הכיסאות או כאלה שלא יקבלו מענה הולם. כאן יש משקל משמעותי לאלמנט האנושי – כי גם האפליקציה הכי טובה בעולם לא יכולה לפצות על יחס לא טוב מצד העסק או מי מטעמו. לכן יש לעבוד מסודר ולא להשאיר לקוחות באוויר או ללא מענה.
 2. מכירות – במידה והעסק שלכם מספק או מבצע מכירות (יש עסק שלא?), ניתן למנף את הוואטסאפ העסקי לשיפור מכירות וזמינות ללידים. כך למשל, במידה והוואטסאפ העסקי מחובר לאתר – הלקוח יוכל לקבל מענה מהיר או אפילו מיידי (למשל בעזרת הודעות אוטומטיות) ולקבל יחס אישי יותר כאשר נציג מתפנה להתכתב איתו. מדובר ביתרון שיכול להיות משמעותי ביחס למתחרים שלכם.
 3. תקשורת פנים ארגונית – רובנו בכל מקרה מנהלים תקשורת עם העובדים והחברים לעבודה בעזרת וואטסאפ. וואטסאפ ביזנס הינו שירות מאובטח מבוסס ענן (יש עסקים שזה חשוב להם) וכן יכולת הארגון ותיוג של מסרים מאפשר לעשות סדר בהודעות ותכתובות עסקיות שונות – אם כי לדעתי, אין לזה יתרון לעומת תכתובת במיילים.

וואטסאפ ווב – וואטספ למחשב (כן..גם זה קיים) – Whatsapp Web

וואטסאפ ווב - Whatsapp Web

למי שעדיין לא מכיר –  ניתן להפעיל את אפליקציית וואטסאפ ביזנס (וגם וואטסאפ רגיל בתכלס) דרך המחשב בעזרת וואטאספ ווב – WhatsApp Web (כאשר גיליתי את זה לפני כמה שנים זה לגמרי שינה לי את החיים).

הערה חשובה: הרבה אפשרויות של וואטסאפ לעסקים לא זמינות בגרסת וואטסאפ ווב (Whatsapp Web) אלא רק בגרסת האפליקציה.

יחד עם זאת, בתור מי שנמצא מול מחשב רוב הזמן בעבודה, אני מוצא הרבה מאד יתרונות לעבוד עם וואצאפ ווב (ווצאפ למחשב).

איך מתקינים וואצאפ ווב?

האמת שזה מאד פשוט.

 1. נכנסים לאתר של וואטסאפ ווב – https://web.whatsapp.com/
 2. בשלב זה, וואטסאפ ווב יראה לכם QR CODE – היכנסו לאפליקציית וואצאפ בסמארטון שלכם וצלמו את הקוד
 3. וואטסאפ ווב יסנכרן את הנתונים עם הוואצאפ שלכם.
 4. ברכות! הפעלתם את וואטסאפ ווב ואתם יכולים להתחיל לעבוד עם וואטסאפ במחשב!

ניתן גם לראות סרטון שערכתי בנושא:

יתרונות של וואטסאפ ווב:

 • וואטסאפ ווב מאפשרת לענות במהירות ללקוחות שחופרים לכם בוואטסאפ דרך המחשב
 • וואטסאפ ווב היא עוד יחסית גן סגור, אבל אני צופה בעתיד הלא רחוק אינספור אפשרויות ואינטגרציות עם אפליקציות שונות, מה שיאפשר לבצע אוטומציה עסקית ולייעל המון תהליכים של שירות לקוחות ועוד (מה שלמעשה מתאפשר כבר היום עם אפליקציית טלגרם ועוד גרסאות “קומבינה” של וואטסאפ ווב).
 • שירות לקוחות היום עובר יותר אל וואטסאפ ווב (ובכלל) ופחות מיילים – כאמור, לצערי הרב, אבל צריך להתאים את עצמו לעידן הנוכחי.

אהבתם? גם אלו יכולים לעניין אתכם:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

40 תגובות

  1. יש אופציה של דיוור לוואטספ, מוגבל ל200 ומשהו אנשים למיטב ידיעתי. לגבי ייבוא מאקסל אני לא בטוח.

 1. האם אפשר להגדיר כמה מנהלים ושההודעות יגיעו למספר משתמשים?
  למשל לכל מחלקת תמיכה במשרד?

 2. האם זה הכרחי שהחשבון יוגדר ממכשיר סלולרי, כלומר במידה ואני לא רוצה לקשר את החשבון למספר הנייד של העובדים (משום שאלו יכולים להתחלף עם הזמן) אלא לאיזהו מספר משרדי- זה אפשרי?

    1. לנסות במספר אחר – יש כל מיני חברות שנותנות מספר וירטואלי ללא צורך בסים נוסף על המכשיר, ועוד מגוון פתרונות אחרים.

 3. משום מה ההודעה שלי נעלמה, אכתוב שוב, האם מספר הטלפון הנייח שאעדכן חייב להיות של העסק? האם מישהו רואה אותו? או שההודעות נשלחות בכל פעם מטלפון אחר של אחד העובדים שעושה בו שימוש?

  1. הכל מתנהל תחת מספר אחד. אפשרות אחרת היא לעבוד עם קו שני / סים וירטואלי – יש כל מיני חברות שנותנות שירות כזה, לדוגמא CELLACT

 4. תודה על המידע
  כאחת שמשתמשת המון בוואצאפ ביזנס
  שמחתי לקבל הסבר מפורט ויעיל
  מה שכן
  בתוויות יש שימושים מטורפים שלא צוינו פה
  ומי שיודע להתנהל נכון יכול כפליים מהשרות המדהים הזה

 5. אם אני שולח לרשימת תפוצה הודעות, בצד הלקוח הוא מקבל את ההודעה בצירוף הודעת וואצאפ שמתריעה על ספאם. מה קורה אם המון לקוחות ילחצו על ההודעות שנאי שולח כ”ספאם”? האם וואטצטפ יחסמו את החשבון העיסקי שלי?

  1. יש סיכוי טוב שכן,
   ככה עובדים גם חשבונות מיילים כמו ג’ימייל וכו’ – אמנם לא משביתים את החשבון (לא ששמעתי לפחות) אבל מעבירים את הדיוורים מאותו חשבון לספאם.

 6. היי דניאל, אני מתכננת לעבור לווצאפ העיסקי אחרי שהתרשמתי ממה שכתבת.
  יש לי אייפון עם הרבה רשימות תפוצה, האם הם יעברו באופן אוטומטית ברגע שאני מחליפה לביזניס?

 7. היי דניאל תודה על מידע מפורט

  האם במידה ופתחתי האפליקציה במספר וירטואלי/נייח , אני מייבא אליה את כל המספרים הקודמים שיש לי במכשיר
  האם אפשר לשמור על אותו מכשיר אנדרואיד גם את הוואטסאפ הרגיל וגם העסקי ?
  האם כשאני עובר לביזנס , הקבוצות והרשימות שפתחתי יעברו לביזנס ?

  1. היי אופיר, מנסיוני לפחות זה מחליף את הכל לביזנס. אבל יש אפשרות להשתמש בסים נוסף או במספר וירטואלי ולהשתמש גם בוואטספ הרגיל במקביל (עם מספר אחר).

 8. הי דניאל,
  האם אפשר להתחבר לוואטסאפ ביזנס ללא סמארטפון? יש לי רק טלפון עם SMS זה מספיק??
  תודה רבה

 9. היי אולי אתה יודע אם אני מתקינה את הביזנס זה נותן לי אפשרות להיות מחוברת ממכשיר 1 (עם 2 כרטיסי סים)?

  1. כן, יש אפשרות כזאת. אפשר גם להיעזר בשירות חיצוני ולקבל מספר וירטואלי, שזה במקום סים נוסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו