רימרקטינג דינמי בחנות וירטואלית: יתרונות וכיצד עושים זאת?

אם אתם בעליהם של חנות וירטואלית הגיע הזמן להכיר את אחד הכלים השיווקיים היעילים ביותר של שנת 2019, כלי הרימרקטינג הדינאמי.

במאמר זה נסביר אודותיו, נדייק לגבי ההבדלים בין הרימרקטינג המכונה ‘דינמי’ לבין שיטת השיווק החוזר שאינה דינאמית, נגולל בפניכם אודות יתרונותיו ונסביר כיצד יתרונות אלו יבואו לידי ביטוי בחנות ההוירטואלית שלכם. הבא נתחיל..

רימרקטינג דינמי

כלי הרימרקטינג הדינמי – על מה מדובר?

נתחיל ונכתוב שכל אדם שבבעלותו נכס אינטרנטי בדמות חנות וירטואלית או כל נכס אחר שמוכר מוצר או שירות מסוים צריך להכיר את כלי הרימרקטינג הדינאמי. שכן, כאן מדובר על כלי שמטרתו היא שיווק מחדש והגדלת המכירות של המוצרים והשירותים המוצגים בחנות האינטרנטית שלכם.

בדיקה אודות כלי זה מוביל אותנו לכך שכמו רוב הכלים השיווקיים המוצלחים גם כלי זה החל את פעילותו בארצות הברית והגיע אלינו לישראל לפני זמן לא רב ושמדובר על כלי שקיים במערכת הפרסום של הרשת החברתית ‘פייסבוק’ וכן במערכת הפרסום של אחת החברות המוכרות ביותר בעולם – חברת ‘גוגל’, דבר אשר מאפשר לכם מרחב פעולה רחב.

מה לגבי ההבדל בין רימרקטינג רגיל לבין דינאמי, חשוב שתדעו שבשיווק החוזר הדינאמי וזאת בניגוד לרימרקטינג הרגיל מוצגות מודעות ממוקדות לאותו קהל יעד של גולשים שהיו בעמודים הספציפיים של המוצרים אותם אנו מנסים לשווק להם מחדש.

מה ניתן לעשות באמצעות כלי דינמי זה?

המשמעות של רימרקטינג (Remarketing) הינה שיווק חוזר לגולשים שביקרו בחנות הוירטואלית שלכם. כלי הרימרקטינג יאפשר לכם לבנות מודעות שיווקיות המותאמות אישית לאותם גולשים שביקרו באתר שלכם והתעניינו במוצרים מסויימים ותכנים מסויימים באתר, אך לא רכשו את אותו מוצר או שירות או יצרו קשר עם בעלי החנות הוירטואלית, (קרי, אתם) בכדי לברר פרטים לגבי המוצר או השירות או בכדי לבצע את הרכישה טלפונית.

מה מיוחד ברימרקטינג הדינמי?

השימוש בכלי של רימרקטינג דינאמי יאפשר לכם לבנות מודעת פרסום המותאמת ישירות או בעקיפין לאותו מוצר בו הגולש בחנות הוירטואלית שלכם, התעניין.

הרימרקטינג הדינאמי מאפשר פנייה אל הגולש שהתעניין במוצר פעם נוספת והפעם מתוך מטרה להצליח ולמכור לו את המוצר. בנוסף, ניתן לבצע את העניין בקלות יתרה, שכן אם לדוגמה אתם הבעלים של חנות וירטואלית גדולה אשר משווקת מאות ואף אלפי מוצרים, תוכלו להציג לגולש שעמד בעמוד ספציפי ובחן מוצר מסוים את אותו המוצר או המוצרים בהם הוא התעניין. פעולה זאת תיעשה בקלות רבה וזאת באמצעות אותה מערכת שתציג בפניו באופן אוטומטי מודעה ממוקדת ובה יככב המוצר או מוצרים הדומים לו.

מה בעלי חנויות אחרים אומרים על הכלי הזה?

בוודאי תשמחו לקרוא שבעלי חנויות וירטואליות רבים מדווחים על עלייה ביחס ההמרה של החנות הוירטואלית שלהם והכי חשוב, עלייה בהיקף המכירות. מדובר כמובן בעוד הוצאה על פרסום אך כזו שמביאה לרוב החזר השקעה חיובי וגבוה, שכן – זו אינה הפעם הראשונה שמתקיים מפגש בין הגולש לבין האתר / חנות שלנו.
אם בא לכם להתעמק עוד על מחירי פרסום – כאן תמצאו מדריך על מחירי פרסום בפייסבוק וכאן על מחירי פרסום בגוגל.

איך בונים קמפיין רימרקטינג דינאמי?

רימרקטינג דינמי ניתן לבצע הן במערכת הפרסום של פייסבוק והן בזו של גוגל. רוצים להכיר כל אחת ממערכות הפרסום

רימרקטינג דינמי בגוגל

תכנון הקמפיין והעלאתו יעשה באמצעות ה Google Ads. הצעד הראשון תמיד יהיה הוספת תגים (“פיקסל” לדפים הרלוונטיים בחנות הוירטואלית שלכם. הצעד השני יהיה פילוח קהל יעד רלוונטי לקמפיין וזאת בעזרת גוגל אנליטיקס ולאחר כל זה הצעד השלישי יהיה מורכב מכך שתקשרו את כל האינפורמציה הזאת לחשבון הפרסום של גוגל.

להלן סרטון מעשי שמסביר איך מבצעים זאת בפועל:

רימרקטינג דינמי בפייסבוק

כל בעל חנות וירטואלית יודע שהרשת החברתית הפופולארית ביותר בעולם, רשת הפייסבוק היא מכרה של זהב. כאן, יש אפשרות לבצע פילוח של קהל יעד ולפנות אליו על מנת למכור לו את המוצרים הקיימים בחנות הוירטואלית.

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

כאן, יש ליצור מודעות דינאמיות, להגדיר את קהל היעד, ליצור את התבנית הדינמית הנכונה וזאת על מנת שהמודעה אותה אתם יוצרים תתמלא באותו מוצרים בהם אתם מעוניינים מהחנות הוירטואלית שלכם והשלב הסופי יהיה להעלות את הקמפיין ולראות האם הוא אכן עבד בשבילכם וזאת באמצעות בקרה וניתוח של התוצאות.

לאחר הרצה של הקמפיין בגוגל או בפייסבוק, אותם גולשים שביקרו בחנות הוירטואלית שלכם והתעניינו במוצרים כאלו ואחרים, יראו את המוצרים במודעת הרימרקטינג וזאת בהתאם לאותם מושגי מפתח (מילות חיפוש) אותם הגדרתם וכן על פי מאפיינים נוספים אשר הוגדרו בעת בניית הקמפיין.

להלן מדריך איך עושים רימרקטינג דינמי בפייסבוק:

יתרונות של רימרקטינג דינאמי

  • שיתוף פעולה מוצלח – רוב פלטפורמות המסחר האלקטרוני יודעות לעבוד עם הרימרקטינג הדינמי של פייסבוק וגוגל.
  • אחוזי הצלחה גבוהים – באמצעות כלי זה תוכלו ליצור פרסום רודף לכל גולש שהביע עניין במוצר זה או אחר בחנות הוירטואלית שלכם, אך לא השלים את הרכישה. הרימרקטינג הדינאמי מוביל רבים להשלמת הרכישה או ליצירת קשר עם החנות.
  • האוטומציה של העידן המודרני – בניגוד לתקופת העבר בה בעלי החנויות הוירטואליות היו צריכים להתחיל ולבצע התאמה בין המוצר לגולש באתר שלהם, כלי שיווקי זה מאפשר אוטומציה, כלומר הוא מציג באופן אוטומטי לכל גולש את המוצר שבו הוא התעניין.
  • לא מפספסים אף לקוח – ניתן לנהל את הבידים בזמן אמת ועל ידי כך לא לפספס אף לקוח.
  • התאמה מירבית של המערכת – המערכת האוטומטית של הרימרקטינג הדינאמי תבחר עבורכם את המודעה המתאימה ביותר למשתמש מסוים ולכן קיים סיכוי גבוה שאותו גולש אכן יקליק על המודעה ומשום שבעת הקלקה הוא יועבר לעמוד הרלוונטי ביותר עבורו, יש סיכוי גבוהה שתסגר עסקת מכירה.

כדאיות החנות הוירטואלית ושיווקה

אין זה מקרי שכל כך הרבה אנשים בוחרים לפתוח חנות וירטואלית וזאת במקום או בנוסף לחנות הפיזית. שכן, היתרונות הרבים הופכים החלטה זו לכדאית ביותר: עלות התחזוקה של החנות הוירטואלית נמוכה יותר מזו של החנות הפיזית. יתרון נוסף הוא שהחנות עובדת במהלך רוב ימות השנה ובכל שעות היממה ובעלי החנות מודעים לכך שהם לא הולכים “לפספס” לקוחות משום חנות סגורה.

מלבד היתרונות הרבים ניתן לשווק את החנות ומוצריה במרחב הוירטואלי בקלות ובעלויות נמוכות יותר וזאת בהשוואה אל שיווק באמצעים לא דיגיטליים.  נכון לשנת 2019 ניתן להחליט לעל ניהול קמפיין ממומן של החנות בגוגל. קידום אורגני של החנות בגוגל (ליתרונות של קידום אורגני ליחצו כאן), שימוש באתרי השוואת מחירים וכמובן להחליט על פעילות של רימרקטינג דינמי, כלומר שיווק מחודש בו מוצגות מודעות ובהן המוצרים בהם הלקוח שכבר ביקר בחנות הוירטואלית שלכם, מעוניין.

אז אם החברים שלכם או הלקוחות שלכם מספרים לכם שלאחר שהם עזבו את החנות האינטרנטית שלכם, אותו מוצר בו התעניינו החל “לרדוף” אחריהם וזאת באמצעות מודעות פרסומת עד שלבסוף הם החליטו לרכוש אותו, סימן שהצלחתם עם קמפיין הרימרקטינג הדינאמי שלכם. בהצלחה!

מדריכים נוספים על קידום ושיווק חנויות באינטרנט:

בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו