20 ציטוטי מוטיבציה מהאנשים המצליחים בעולם

ציטוטי מוטיבציה כמו "תמיד האמן בעצמך" קיימים כנראה בערך מאז המציאו את הכתב, ואין כמעט אדם מצליח שלא נתן לפחות עצה אחת טובה לחיים.

מה הקשר בין ציטוטי מוטיבציה וקידום אתרים?

לדעתי, כל אחד מאיתנו צריך זריקת מוטיבציה מדי פעם – על אחת כמה וכמה, אלו שעוסקים במקצוע דינמי ומאתגר כמו קידום אתרים, מקצוע אשר הרבה מרגישים בו לפעמים חסרי אונים לנוכח השליטה המוגבלת שלנו בתוצאות של גוגל.

ציטוטי מוטיבציה

כך או כך, נראה לי רעיון נחמד לרכז פה כמה משפטי מוטיבציה חזקים – שתמיד אפשר לחזור אליהם כדי לקבל השראה או תמריץ 😊

ואגב – אם אתם בענייני כסף והשקעות (רוב אנשי ה"מוטיביציה" הם כאלה לדעתי) אתם חייבים לבדוק את הקטגוריה שלי בבלוג על מאמרי כסף והשקעות!

בטחון עצמי ואמונה בעצמך

"יש לפחד רק מהפחד עצמו" – תיאודור רווזלט

כמו בהרבה מקרים אחרים, הציטוט המקורי הוא ארוך יותר מכפי שכולנו מכירים והוא נאמר כחלק מנאום ההשבעה שלו לנשיא ארה"ב. הציטוט המלא הוא "יש לפחוד רק מן הפחד עצמו – אימה עלומת שם, נטולת היגיון ונטולת הצדקה, המשתקת את המאמצים הדרושים כדי להפוך נסיגה להתקדמות."

הציטוט הזה מתייחס אל תקופת השפל הכלכלי הגדול. הפחד הגדול ביותר הוא אותו פחד שמשתק אותנו, אותו פחד שאין לו באמת הצדקה או שם. ואכן, לזכותו של רווזלט יאמר כי אלו לא היו רק מילים, ורבים מייחסים חלק גדול מהיציאה מן המשבר לתוכנית ה"ניו דיל" שלו.

"אני אסיר תודה לכל מי שאמר לי 'לא' – הם הסיבה שעשיתי זאת בעצמי" (אלברט איינשטיין)

את אלברט איינשטיין אין צורך להציג. ובתור מי שהיה צריך לצאת ממערכת החינוך הפורמלית כדי להצליח וספג לא אחת הקנטות מהמורים שלו, אפשר להבין למה הוא פשוט צפצף על כל מי שניסה לשכנע אותו לוותר.

"בנה את החלומות שלך, או מישהו אחר יעסיק אותך כדי לבנות את שלו." (פארה גריי)

פארה גריי הוא איש עסקים מצליח שכתב כמה ספרים בנושאי הצלחה ומוטיבציה. כמו ציטוטים רבים אחרים, גם הציטוט הזה עוסק ביזמות. עדיף להיות יזם שמנסה להגשים חלומות מאשר להגשים חלומות של מישהו אחר ולעבוד תחתיו. למרבה המזל, במציאות של היום אפשר להתעשר לא רע גם אם השכלתם לקבל אופציות בסטארטאפ שנמכר בכמה מאות מיליוני דולרים.

הדבר היחיד שעומד בינך לבין המטרה שלך הוא הסיפור הזה שאתה ממשיך לספר לעצמך על למה אתה לא יכול לעשות את זה" (ג'ורדן בלפורט)

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

בלפורט ידוע יותר בשם הזאב מוול סטריט. יכול להיות שבמקרה שלו הסיפור כלל גם כמה חוקים שהפריעו לו בדרך (הוא טען ש"95% מהעסק היה חוקי…), אבל אין ספק שלבנאדם היה לא מעט ביטחון עצמי.

שונות

"בני אדם, שכמעט מיוחדים בזה שיש להם את היכולת ללמוד מניסיון של אחרים, יוצאי דופן גם בחוסר הרצון הבולט שלהם לעשות כך." (דאגלס אדמס)

לרוע המזל, דאגלס אדמס הספיק לחיות רק 49 שנים על הכוכב הזה, אבל בזמן הזה הספיק להביא לעולם את ה"טרילוגיה בחמישה חלקים", "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה". אחת מהיצירות הבולטות ביותר בתחום המדע בדיוני והסאטירה שהייתה לסדרת קאלט, לפחות בקרב חלק הגיקי של האוכלוסייה.

אפשר להסתכל על המשפט הזה משני צידי המטבע: ללמוד מהצלחות של אחרים או ללמוד מהטעויות שלהם. התייחסתי דווקא לצד השלילי כי ההיסטוריה מראה שזוהי הבעיה של רוב האנשים…

"אני לא יכולה לתת לכם נוסחה להצלחה, אבל אני יכול לתת לכם את הנוסחה לכישלון: נסו לרצות את כולם". (הרברט בייארד סוופ)

סוופ הוא אחד העיתונאים הידועים ביותר של הניו-יורק וורלד וזכה בפרס פוליצר לא פחות משלוש פעמיים (אחד מהם על מסע הצלב שניהל נגד ה-KKK). מלבד זאת, הוא נחשב לאדם הראשון שהשתמש במאמרי מערכת כפי שאנחנו מכירים אותם היום.

יש הרבה דרכים להסתכל על המשפט הזה, ולדעתי הוא מדגיש את החשיבות של אינדיבידואליזם בעסקים. מובן שאפשר ליצור מוצרים שהם Mass Market, אבל לא מעט אנשים הצליחו דווקא כשלא התחשבו ברצונות של כולם, אפילו לא באלו של קהל היעד שלהם.

קבלת החלטות

"הזמן הטוב ביותר לנטוע עץ הוא לפני 20 שנה, הזמן השני הטוב ביותר הוא עכשיו" (פתגם סיני)

אי אפשר לדעת בין כמה הפתגם הזה, אבל אין ספק שהוא קיבל פרשנות חדשה בחסות הביטוי הידוע "אני צריך את זה לאתמול…" בכל אופן, המשמעות כאן היא די ברורה: גם אם פספסתם את ההזדמנות הכי טובה, שווה להתחיל עכשיו מאשר לוותר בכלל.

המשפט הזה רלוונטי מאד הן לעולם ההשקעות (ריבית דריבית וכו') וגם לתהליך של SEO – שיש משמעות רבה לזמן שבו מתחילים אותו 😊

"כשנסגרת דלת אחת – נפתחת אחרת" (אלכסנדר גרהם בל)

גם אני שמעתי אינספור פעמיים את הפתגם הזה, אבל כנראה לא הרבה יודעים שמדובר בציטוט של אלכסנדר גרהם בל ויש לו גם חלק שני: "אבל לעתים קרובות אנו ממשיכים להביט בצער רב כל כך בדלת הסגורה, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה בפנינו.""

כלומר, לא מספיק לנצל את ההזדמנות שיש לנו, אלא לא חשוב פחות לדעת לזנוח את מה שכבר לא עובד ולהמשיך הלאה. אולי זוהי גם הסיבה לכך שמלבד הקמת חברת הטלפון המסחרית הראשונה ורישום הפטנט על הטלפון, בל המציא גם את הבסיס לסיבים האופטיים של היום ואף אמצעי עזר לחירשים.

"אנו חייבים להתרגל לזאת: בחשובות שבהצטלבויות הדרכים של חיינו אין תמרורים." (ארנסט המינגווי)

גם מי שלא נוהג לקרוא בוודאי שמע על המינגווי, אשר סגנונו הספרותי שהתאפיין במשפטים קצרים וקונקרטיים השפיע רבות על עולם הספרות של המאה ה-20 ויוצרים רבים שבאו אחריו. מלבד קריירת הכתיבה שלו, הוא קיבל עיטורים על אומץ ליבו במלחמת העולם הראשונה והשנייה.

אתם מוזמנים לקרוא את הביוגרפיה המלאה שלו בויקיפדיה, ואין ספק שתופתעו מכמות הצמתים שהוא עבר בחייו. למרבה הצער, דווקא אחד ממסעות הספארי שערך ולא שדות הקרב הם אלו שגרמו לו לפציעות חמורות והידרדרות חריפה במצבו הרפואי.

 (צ'ארלס דרווין)"זה לא המין הכי חזק ששורד, וגם לא הכי חכם, אלא זה שמגיב הכי מהר לשינוי"

אבי תורת האבולוציה שהפכה לעמוד התווך של הגנטיקה ומחקר הטבע המודרני מלמד אותנו שיעור חשוב לחיים: הצלחה אינה מובטחת תמיד וכדי לשרוד צריך לדעת להגיב מהר לשינויים ולהסתגל אליהם.

הבאתי ציטוט דומה מאוד במאמר שלי על טיפים מאנשים מצליחים, אבל אני אביא שוב את הדוגמה הקלאסית של בלוקבאסטר: במשך שנים שלטה החברה בתחום השכרות הסרטים עם סניף בכל מקום נידח בארה"ב שאפשר לחשוב עליו (כולל כמה בישראל). באופן אירוני, לא רק שהיא לא הבינה בזמן הנכון שהעולם הולך לכיוון הסטרימינג ונפלה כמו מגדל קלפים, אלא ברוב יהירותה סירבה להצעת הקנייה של נטפליקס, שאז עוד הציעה את עצמה למכירה בפרוטות…

עקשנות ומוסר עבודה

לא נכשלתי. פשוט מצאתי 10,000 דרכים שבהן זה לא עובד" (תומס אדיסון)

תומס אדיסון הוא אחד מהממציאים הפורים ביותר אי פעם, וזאת אף על פי שהטלפון והנורה החשמלית המזוהות עימו ביותר הן לא המצאות מקוריות לחלוטין. בכל אופן, הוא רשם לא פחות מ-1,093 פטנטים ואין ספק שחלק גדול מההמצאות האלו היו צריכות לחזור לפחות פעם אחת ללוח הסרטוטים.

לסיכומו של דבר, התייחסו לכישלון כשלב חיוני ולא משהו שימנע מכם לנסות שוב.

"המקום היחיד שבו הצלחה מגיעה לפני עבודה הוא במילון. עבודה קשה הוא המחיר שאנחנו צריכים לשלם כדי להצליח. אני מאמין שאדם יכול להשיג הכול, רק אם הוא מוכן לשלם את מחיר ההשקעה" (וינס לומברד)

אתם לא צריכים לשמוע מאחד ממאמיני הפוטבול הנחשבים ביותר בכל הזמנים (מעניין לציין כי הוא מעולם לא שיחק על המגרש) למה אי אפשר להצליח בלי עבודה קשה. אני מכיר מעט מאוד אנשים שהצליחו להתעצל ולהצליח בו זמנית בלי לרמות אף אחד…

"הסוד להשגת יתרון הוא קודם כול להתחיל" (מארק טווין)

גם את מארק טווין לא צריך להציג, מדובר באחד הכותבים והסאטריקנים הגדולים של המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. טווין אומנם לא היה איש עסקים ממולח במיוחד וכמעט פשט את הרגל עקב השקעה כושלת במכונות דפוס, אך הצלחה כידוע לא נמדדת רק בכסף.

בכל אופן, אם נסתכל על ההיסטוריה של ההצלחה, הרי שיש מעט מאוד אנשים שהצליחו בין לילה וכולם היו צריכים להתחיל קצת יותר בקטן כדי שיכירו אותם.

"אני נכשלתי שוב ושוב בחיים שלי, וזוהי הסיבה שבגללה הצלחתי" (מייקל ג'ורדן)

הציטוט המלא הוא "אני פספסתי יותר מ-9000 קליעות בקריירה שלי. הפסדתי כמעט 300 משחקים. 26 פעמים סמכו עלי לקחת את הזריקה המנצחת ופספסתי. אני נכשלתי שוב ושוב בחיים שלי. וזוהי הסיבה שבגללה הצלחתי."

במילים אחרות, ההצלחה נמדדת לא בכמה שפחות כישלונות, אלא דווקא ביכולת לנסות ושוב ושוב.

"רוב הלחץ שבני אדם מרגישים הוא לא כי יש להם יותר מדי מה לעשות, אלא כי הם לא סיימו את מה שהם התחילו" (דיוויד אלן)

אלן הוא אחד מאותם אנשים שלדבריהם יום אחד שינו בצורה דרסטית את האופן שבו הם חיים וכתבו על כך ספר רב מכר שזכה לתשבוחות רבות בשם "לגרום לדברים לקרות". באופן לא מפתיע, גם הספר עוסק בדרך לנהל את חיי היום יום באופן האפקטיבי ביותר וכולל רשימת הנחיות מדוקדקת ביותר על גבול האובססיה של האופן בו יש לנהל כל משימה ביום. אלן אגב, מוכר את הסדנאות שלו במחיר של 600$ לאדם…

הסחות דעת

שלוט במוח שלך או שהוא ישלוט בך (בודהה)

הציטוט הזה מכניס אותנו במידה מסוימת לתחום הפילוסופי. חלקים גדולים מהתורה של בודהה מדברים על הסבל האנושי והניסיון למצוא לו פתרון.

כפי שאני רואה את הציטוט הזה, עלינו תמיד למצוא את הדרך כיצד לא לתת לעכבות שונות ומחשבות טורדניות (אובססיות) לשלוט בנו. הן לא רק גורמות לנו לסבל, אלא גם מונעות מאיתנו להשיג את מה שנרצה. יש אנשים שעושים זאת טוב יותר מאחרים באופן טבעי ולעומת זאת יש אנשים שיצטרכו לשנות גישה כדי להשיג זאת.

"כשאתה קם בבוקר, עליך להחליט: מה עיקר ומה טפל. ואת הטפל – אל תעשה!" (דוד בן גוריון)

את בן גוריון באמת שאין צורך להציג, ורשימת ההישגים שאפשר לזקוף לזכותו לטובת הציונות והקמת המדינה במהלך רוב המאה ה-20 ארוכים כאורך הגלות. גם המשפט הזה רלוונטי באופן מפתיע לבעתי דווקא לתקופה הנוכחית, שבה נראה שחלק גדול מאיתנו פשוט לא מצליח לתזז בין כל מה שהחיים המודרניים מטילים עלינו לעשות לטוב ולרע.

השראה

"לעולם לא תמצא קשת בענן אם תביט מטה" (צ'רלי צ'פלין)

המשפט הידוע ביותר של צ'פלין הוא כמובן "יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז", אבל לא הרבה מכירים את הציטוט הזה, שעל פי הפרשנות האישית שלי לא מדבר בהכרח על מצב הרוח, אלא על מקור ההשראה שלנו בעולם. קשה מאוד לקבל השראה או רעיון מוצלח אם ממשיכים לפעול בתוך אזור הנוחות שלנו.

 (הנרי פורד)"מפרות קדושות עושים את ההמבורגרים הכי טובים"

הציטוט הכי ידוע של הנרי פורד נוגע לצבע היחיד שהוא מוכן לתת לכם לבחור עבור המכוניות שלכם (שחור), אבל היו לו לא גם מעט ציטוטים נוספים. הציטוט הזה אולי לא היה עובר היום בכנס עסקים ופורד האנטישמי גם כך היה מסולק מכאן בבושת פנים, אבל יש כאן בכל זאת נקודה שהיא עדיין סופר רלוונטית: כדי להצליח צריך לפעמיים לשבור מוסכמות ולעשות דברים שאנשים אחרים לא היו מעיזים לעשות.

עם זאת, אני אוסיף שבמציאות של היום צריך גם לדעת מתי להפסיק ללחוץ על הגז, יותר מדי חברות ביססו את המוצר שלהם על משהו פרברטי כגון אפליקציית סיקרט (בה כל אחד היה יכול ללכלך על כל אחד) ולחצו יותר מדי על הגז עד שהתרסקו.

אם אתה לא יכול לעשות דברים גדולים, תעשה דברים קטנים בדרך גדולה (נפוליון היל)

לא אחד מהשמות הידועים ברשימה הזו. ובכל זאת, תופתעו אולי לשמוע שהיל נחשב לאבי ז'אנר ספרי העזרה העצמית. הציטוט הזה מסביר את עצמו, אבל המעניין לדעתי הוא שיש כאן ניגוד חריף למה שאומרים לנו היום על "חשיבה מחוץ לקופסה". לפעמיים ההצלחה באה דווקא משיפור דרסטי של דבר קיים.

לדוגמה, ייתכן שווטצאפ לא הייתה מתקיימת ללא ICQ ושאר תוכנות המסנג'ר הוותיקות ומרבית הדפדפנים המודרניים בנויים בסופו של דבר על הצלחה של דפדפנים קודמים ולפעמיים אפילו על חלקים רבים מהקוד שלהם (אף על פי שניתן להתווכח עד כמה זה מוסרי).

אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה
יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Button חייגו עכשיו