CPC –  מהי עלות לקליק ואיך זה עובד?

כשאתם מציגים מודעה בעיתון, בטלוויזיה או בשלט חוצות ברחבי העיר – יש לזה מחיר. הדבר תקף גם כשאתם מעלים מודעות באתרים מקוונים – אתם צריכים לשלם עבור השטח הזה.

מחיר לקליק מוגדר כסוג של פרסום דיגיטלי בו אתם משלמים בכל פעם שמישהו לוחץ על המודעה שלכם. CPC הוא מדד המוזכר לעיתים קרובות בעולם השיווק הדיגיטלי ובמאמר הבא אנחנו נעזור להבין את היסודות של המונח הזה.

אז שנתחיל? 😊

מה זה CPC או עלות לקליק?

כאמור, עלות לקליק (CPC = Cost Per Click) זה המחיר שאתם תשלמו למפרסם בפועל בכל פעם שמשתמש מקוון לוחץ על המודעה שלכם. לדוגמה, אם אתם בוטיק בגדים קטן, אתם יכולים להפעיל מודעת מחיר לקליק בפייסבוק כדי לפרסם שמלה חדשה.

תשלמו רק כשמישהו ילחץ על המודעה שלכם, ולא תצטרכו לשלם דבר נוסף אם הגולש נחשף למודעה, אך המשיך לגלול.

כל קליק הוא ביקור או סוג תקשורת עם אתר האינטרנט שלכם, דף הנחיתה או מוצר החברה שלכם ומראה כמה תשומת לב המוצר או האתר שלך זוכים לקבל מקהל היעד שלכם.

כיצד נקבע ומחושב עלות לקליק עבור כל רשת?

העלות לקליק היא הסכום שמשולם למפרסם אתרים כאשר לוחצים על מודעה בתשלום.

עם זאת, מרבית המפרסמים משתמשים בצד שלישי כדי להתאים ולחבר אותם למפרסמים, כמוכם.

צדדים שלישיים או רשתות אלה, בחוזה עם המפרסם, קובעים כיצד מחושב המחיר לקליק ורשתות אלה מקבלות גם קיצוץ מהמחיר לקליק.

כדי לענות באופן מלא על השאלה מה זה PPC ואיך זה עובד, עלינו לבחון כל רשת באופן אישי.

גוגל ולא מעט רשתות אחרות משתמשות בתהליך מתן הצעות מחיר לקביעת מחיר לקליק. כשתתחילו לפרסם איתם, תציעו הצעה על הסכום שאתם מוכנים לשלם עבור כל קליק למודעות עם מילות מפתח ספציפיות.

לאחר מכן גוגל תאמת את המודעה שלכם ואת מילת המפתח למפרסם, ככל שמילת המפתח בעלת תחרות גבוה יותר ושיש יותר תנועה באתר המפרסם, כך העלות לקליק תהיה גבוהה יותר.

Google Ads

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

גוגל היא, ללא ספק, מנוע החיפוש הנפוץ ביותר בעולם.

לכן, ברור כי רשת המודעות שלהם Google Ads, שבעבר נקראה AdWords, תעמוד בראש הרשימה בכל הנוגע לפרסום מודעות. מודעות אלה עשויות לעלות לכם יותר מפלטפורמות אחרות, אך מכיוון שהן נראות לעיתים קרובות יותר, הסיכוי ליותר לחיצות יהיה גבוה יותר.

גוגל מאפשרת לכם לפרסם מודעות בחיפוש, באתרים פרטיים או בשניהם. אם אתם מציגים מודעות באתר פרטי, גוגל מקבלת רק אחוז מסוים מהעלות לקליק. עם זאת, אם המודעה שלך נמצאת בחיפוש, הם מקבלים את כל זה.

מודעות פייסבוק

פייסבוק, כרשת המדיה החברתית הפופולארית ביותר בעולם, היא עוד מקום מוביל להפעלת מודעות PPC. זהו גם אחד המקומות הטובים ביותר לעשות זאת אם ברצונכם למכור מוצרים או שירותים המבוססים על תחומי עניין או דמוגרפיה מסוימים.

פייסבוק נבדלת מעט ממנועי החיפוש באשר לאופן החישוב שלהם לקליק. למרות שהם עדיין משתמשים בתהליך מכירה פומבית, הם אינם מתחשבים בציוני איכות או בדירוג המודעות.

במקום זאת, הם מתמקדים בקהל היעד של המודעה.

בדיוק כמו מילות המפתח של גוגל, קהלי יעד מסוימים עולים יותר מאחרים בשל הפופולריות שלהם. הם גם מופיעים בתקציב או בהצעת המחיר המקסימלית שלכם, כמו גם לאורך הקמפיין.

היבט חשוב נוסף במחיר המודעות שלכם בפייסבוק הוא ציון הרלוונטיות שלכם למודעות. כמו שזה נשמע, זהו ציון שהמודעה שלכם ניתנת על סמך הרלוונטיות או משוב חיובי או שלילי שהיא צפויה לקבל – מודעות שצפויות להיות אהובות זוכות לציונים גבוהים יותר, כמו גם לתגמול בעלויות שוטפות נמוכות יותר. ככל שיותר ויותר אנשים מגיבים למודעה שלכם, ציון זה ימשיך להשתנות על סמך התגובות האלה, מה שאומר שהעלות שלכם לקליק מתפתחת ללא הרף.

למידע נוסף על פרסום בפייסבוק.

פרסום משולב תוכן (Native Advertising)

מדובר במודעות שנראות כאילו הן חלק מבלוג או מאתרים פרטיים, אך הן למעשה פרסומות. Outbrain ו- Taboola הן כמה מרשתות המודעות המקומיות הפופולריות ביותר.

ברוב המקרים, הנוסחה המשמשת לחישוב מחיר לקליק היא הרבה פחות מסובכת מאלו המשמשות מנועי חיפוש כמו גוגל. כשאתם מתחילים איתם קמפיין חדש, אתה יכולים פשוט להזין את העלות שלכם לקליק בהתבסס על הסכום שאתם רוצים להוציא ליום או חודש, תלוי איך אתם מגדירים את התקציב שלכם.

עם זאת, רשתות מסוימות, כמו Outbrain, מציעות גם הגדרת עלות לקליק ותקציב שתשנה באופן אוטומטי מעט את העלות לקליק כך שתתאים יותר ליעדים הכוללים שלכם, בהתבסס על ההמרות שאתה מקבלים בפועל ולא רק על הקליקים.

בשורה תחתונה…

עם CPC – אתם תשלמו רק כאשר ילחצו על המודעה שלכם, ואם תשלבו בתהליך מקסימום קריאטיב ותדעו להעביר את המסר הנכון לקהל היעד שלכם בזמן הנכון – הקמפיין שלכם יכול להביא לתוצאות שיגרמו לכם לשחות ברווחים.

יש לכם עוד שאלות על CPC? מוזמנים להשאיר כאן תגובה, אשתדל לענות בהקדם 😊

מדריכים נוספים:

אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה
יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Button חייגו עכשיו