Whois IL – מערכת ישראלית לבדיקת דומיינים “משומשים”

כל מי שניסה לסחור בדומיינים יד שנייה בארץ בוודאי יודע שהחוויה הזו יכולה להיות די מפוקפקת:

חלק גדול מהדומיינים שנמכרים כאן הם פשוט דומיינים שאנשים מנסים למכור על סמך השם שלהם בלבד בלי פרופיל קישורים ובדרך כלל בלי שום היסטוריה של אתרים שהיו עליהם (לטובה או לרעה).

לכן, בדרך כלל הרבה יותר פשוט לקנות אתר + דומיין מאשר את הדומיין עצמו, אבל זו כשלעצמה יכולה להיות השקעה לא קטנה של כסף ועבודה שכוללת בדיקה מקיפה של האתר.

Whois IL

לכן אין ספק שהיוזמה של Whois IL היא יוזמה מבורכת: מדובר בכלי ישראלי, שעשה קאמבק לאחרונה ויכול לעזור לכם לאתר לא רק דומיינים פנויים, אלא גם דומיינים שעתידים להתפנות בחודשיים הקרובים.

אלו הם דומיינים שלא חידשו אותם, אבל הם ממתינים ב”תקופת חסד” בהם רק מי שהחזיק בהם עדיין יכול לרכוש אותם. לאחר מכן הם מתפנים לרכישה עבור כל מי שרוצה.

אגב, אם אתם רוצים סקירה קצת יותר טכנית של עניין הדומיינים והסימון שלהם ברשומות, יש כזו באתר של internic.

להלן הצצה קטנה למערכת:

Whois IL
Whois IL

על פי Whois IL, באתרים שיכולים להציג דומיינים בסיומת co.il, אפשר לראות רק דומיינים שתאריך התפוגה הסופי שלהם הוא מאוד קרוב, ולכן יש תחרות מטורפת עליהם. לעומת זאת, Whois IL יכול להציג גם דומיינים שעומדים להתפנות תוך כחודשיים.

אלו אומנם דומיינים שעדיין אפשר לעשות להם “הזמנה מוקדמת” (Backorder), אבל מכיוון שכרגע לא כל כך הרבה אנשים מכירים את Whois IL, הרבה יותר קל לתפוס אותם, לפחות את הפחות מפורסמים.

מהן היכולות של המערכת?

יש לכם קצת זמן פנוי? להלן סרטון של שמול עם ג’וש, מייסד המערכת, עם כל ההסברים וכו’:

נכון להיום המערכת מתחלקת לשלושה חלקים עיקריים:

 • רשימה של דומיינים פנויים שהיו בשימוש בעבר
 • רשימה של דומיינים שלא חידשו אותם לפני למעלה מחודשיים ונמצאים בתהליך פינוי
 • רשימה של דומיינים שמועד הרישום שלהם פקע ועומדים להתפנות בשלושת החודשים הקרובים (יתפנו בעתיד)

בכל רשימה כזו יפתח מנוע חיפוש שיציג לכם את הדומיין, תאריך התפוגה ותאריך המחיקה הסופי (עבור כאלו שלא זמינים לרישום), מספר קישורים כולל ומספר דומיינים מקשרים.

רשימה של כל הדומיינים שמתפנים מחר אפשר לראות בעמוד הבית.

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

מלבד זאת עבור כל רשימה מוצגים גם הנתונים הבאים שעל פיהם אפשר גם ליצור מסננים באמצעות סליידרים פשוטים (לדוגמה, לראות רק דומיינים באורך מסוים):

 • אורך באותיות
 • שווי התנועה (מניח שלפי Adsense)
 • וותק לפי Wayback Machine
 • מדד Alexa
 • המדדים של Majestic
 • מדד הדומיין על פי ahrefs
 • מילת מפתח לדוגמה
 • קטגוריה

אם ניכנס לפרטים של כל דומיין נוכל לראות עוד מילות מפתח מדורגות, מיקומים היסטורים, קישורים ל-Wayback Machine (כדי לראות איזה אתר היה עליו, למרות שהשירות הזה איטי להחריד) וקישורים לרישום בגלקום ודומיין דה נט.

עוד אופציות בתפריט הראשי הן חיפוש על פי מילת מפתח (שם אתר אחד יכול להופיע על כמה דירוגים) וחיפוש הפוך של כל הדומיינים ששייכים לאדם מסוים.

יש גם אזור אישי בו תוכלו לעקוב אחרי דומיינים ספציפיים או לראות את כל הדומיינים שלכם שהמערכת זיהתה.

חלק מהאפשרויות האלו מוגבלות למנויים משלמים בלבד, ראו הערה בסוף.

אגב, השיטה היותר פשוטה לסנן בין הדומיינים בלי לחכות לטעינה של האתר (שיכולה לקחת גם חצי דקה בין עמוד לעמוד!) היא להוריד קובץ אקסל.

שם גם תוכלו לראות אם כבר עשו Backorder על כאלו בתהליך פינוי.

נו, אז איך הדומינים?

מההתרשמות שלי כרגע, אם אתם מחפשים דומיינים שיש להם קישורים מהרבה דומיינים חיצונים שונים, אתם צפויים להיתקל בהרבה קישורי זבל וסימנים שהאתרים שהיו עליהם היה אתרים למכירת קישורים מסוג ז’.

ואגב, זה גם מה שג’וש (מנהל האתר) אומר.

הרבה פעמיים הקישורים הם ברוסית וכל מיני שפות זרות עם טקסט עוגן של אתרי קזינו, מה שמראה ששיטות הקידום שניסו עליהם לא היו בדיוק גאוניות או שפשוט מדובר באתרים שביצעו עליהם קידום שלילי ולכן הם התרסקו בדירוגים.

לחילופין, יש הרבה דומיינים של חנויות שכמעט כל הקישורים ומילות המפתח שלהם ממותגים, ואין הרבה טעם להיות מדורג על ביטוי כמו “תפריט – מר וגברת לי”, אלא אם כן ממש בא לכם להקים מסעדה באותו שם…

אני יכול לנחש שאחת הסיבות לכך היא שקשה לדעת מאיפה בדיוק המקור של הדומיינים האלו.

מדי שבוע עולים לאתר כמה מאות דומיינים וקשה לדעת על פי איזה קריטריונים בדיוק. לדוגמה, מספר הדומיינים שיש להם קישורים מיותר מ-100 דומיינים חיצונים עומד בסך הכול על פחות מ-15.

הסבר אחד אפשרי הוא שהרבה מקדמי אתרים ניגשים לאתרים שמציגים דומיינים יד שנייה בסיומת co.il, להם יש אלגוריתמים שכבר ביצעו עליהם הרבה עבודה והם מספקים את הדומיינים היותר שווים.

אז רגע, האתר הזה שווה בכלל?

למרות שלפעמיים נראה שצריך לחפש מחט בערמת שחט, האתר הזה עדיין יכול להיות מצוין לכל מיני צרכים שהם לא דווקא קידום דומיינים שכבר יש עליהם קישורים:

 1. יש המון דומיינים עם שמות מגניבים שיכולים להתאים להקמת אתרים חדשים. אם אתם רוצים לבנות אתר ממותג, לכתובת שלו עדיין יש חשיבות מסוימת. לדוגמה: wealth.co.il, adventure-room.co.il  (לחדרי בריחה),
 2. חיפוש הפוך – יש דומיין מעניין שכבר נתפס ב-BackOrder? תוכלו לראות את כל הדומיינים שמשויכים לאותו הבנאדם. אולי שווה לכם לנהל אתו עליהם משא ומתן.
 3. אני מאמין שהאתר ישתפר בעתיד ונראה דומיינים יותר ויותר איכותיים. כרגע למשל יש 2,500 דומיינים בתהליך פינוי, אבל אני מאמין שהמספרים האלו עוד יגדלו.
 4. לגבי דומיינים שיתפנו בעתיד או נמצאים בתהליך פינוי: הרבה אנשים מחכים עד לרגע האחרון כדי לחדש. לכן, אם אתם רואים דומיין חביב, תוכלו לבדוק איזה אתר בדיוק יש עליו. אם הוא לא נראה מעודכן במיוחד, יכול להיות שיהיה לכם קל לתפוס אותו או לקבל אותו במחיר די נמוך ממי שהדומיין שייך לו כרגע.

לפעמיים גם יהיה באתר בסיס שבעזרתו ניתן יהיה לשדרג את האלמנטים של ה-On Page.

כמה כל זה עולה?

כרגע יש מנוי חינם ומנוי חודשי ב-119 ₪. אתם יכולים לראות את כל ההבדלים כאן. אם יש לכם מנוי קיים ל-ZEFO, יכול להיות שאתם זכאים להנחה וכדאי לבדוק את זה.

בגדול, הגישה לדומיינים במנוי החינמי מוגבלת לשבוע קדימה או שבוע אחורה, ועד כמה שהצלחתי להבין אין גישה לדומיינים שיתפנו בעתיד. יש גם פחות חיפושים הפוכים.

וכפי שהזכרתי קודם, גם האופציות לחיפוש על פי מילות מפתח ומעקב אחר שינוי סטטוס נעולות.

לסיכום

אין ספק ש-WHO IS הוא אחלה מיזם.

כרגע קשה יחסית לתפוס אתו דומיינים טובים, אבל זה דווקא יכול להיות ייתרון מסוים עבור מי שרוצה רק לטבול קצת את הרגליים במים וללמוד עוד על כל הנושא הזה.

119 שקלים לחודש לגישה מלאה הוא מחיר לא רע שאתם יכולים לבטל בכל שלב אם הוא כבר לא מספק את הצרכים שלכם. שווה גם לעקוב אחרי הבלוג, לפעמיים יש שם התראות על דומיינים לא רעים שעומדים להתפנות.

כלים נוספים שכדאי להכיר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו