ייעוץ SEO: איך יועץ קידום אתרים יוכל לעזור לכם?

מחפשים יועץ קידום אתרים? הגעתם למקום הנכון 🙂

מהו יועץ קידום אתרים?

יועץ קידום קידום או יועץ SEO, יכול לסייע במקרים שונים של אתגרים הקשורים אל קידום אורגני (SEO), החל משלב תכנון ואפיון האתר, קידום אתרים מורכבים, חילוץ אתרים מעונש ועוד.

בעלי אתרים רבים שרוצים להתחיל לקדם את האתר שלהם מפחדים להתקשר לטווח ארוך עם חברה לקידום אתרים לפני שהבינו איך בדיוק כל העסק עובד ומי נגד מי.

אחרים שכבר התחילו לקדם את האתר שלהם, אך לא היו מרוצים מחברת הקידום שלהם ואיך שהתהליך עצמו מתקדם, מרגישים לעיתים קרובות שהם צריכים דעה נוספת.

כאן בדיוק נכנס לתמונה יועץ קידום אתרים מקצועי: מדובר במקדם אתרים אובייקטיבי שמייעץ לכם כיצד לקדם את האתר שלכם מבלי שיש לו אינטרס להמליץ על חברה כזו או אחרת.

ייעוץ SEO – איך לבחור יועץ קידום אתרים? צפו בסרטון הבא:

באילו מקרים צריך יועץ קידום אתרים?

יועץ קידום אתרים או מקדם אתרים – יש בכלל הבדל?

מה ההבדל בין יועץ קידום אתרים לבין מומחה קידום אתרים אם בכלל?

בתכלס? אין הבדל מהותי. אבל כאשר מדברים על ייעוץ לקידום אתרים – לרוב מדובר יותר על עבודה ב-High Level – כלומר יותר דברים שקשורים להסתכלות מלמעלה, תכנון, דברים גלובאליים, ייעוץ נקודתי וכו’.

כאשר מדבר על מקדם אתרים או חברה לקידום אתרים – לרוב הכוונה למי שעוסק ב-SEO בפועל ומבצע את הפעולות שצריך על מנת לקדם אתר כזה אחר.

לאחר שהבהרנו את הנקודה הזו – בואו נראה באיזה מקרים לרוב כדאי להיעזר ביועץ קידום אתרים.

ייעוץ קידום אתרים (SEO) ניטרלי לגבי עבודה של צד ג’

זה לא סוד שלעיתים קרובות בעל האתר לא סומך מספיק על מקדם האתרים שלו.

בשוק לא חסרות חברות קידום אתרים לא מקצועיות (שלא לומר חברות פח) שמבצעות קידום שטחי או כאלו ששיטות העבודה שלהן שנויות במחלוקת, ועד שבעל האתר מתחיל לחשוד שמשהו אינו כשורה, הוא עלול להפסיד זמן יקר ולא מעט כסף.

במקרה כזו, תפקידו של יועץ SEO הוא לנתח את עבודת הקידום שנעשתה באמצעות כלים והידע המקצועי שנמצאים ברשותו ולהבין האם מדובר פשוט בתהליך קידום מרוכב שלוקח זמן או שחברת הקידום באמת לא עושה את העבודה שלה כמו שצריך.

אשמח לבדוק את האתר שלך בחינם!

על מנת לראות את הפוטנציאל האורגני ותוך כמה זמן נכפיל לך את ההכנסות

ניתן לחייג למספר 052-9095200 או למלא את הטופס:

לדוגמה, הרבה פעמיים מתגלה שהקידום נעשה על מילות מפתח לא רלוונטיות או כאלו שלא מביאות תנועה, שהקישורים שנכנסו לאתר הגיעו ממקורות מפוקפקים וכך הלאה.

הניתוח של המקדם יוכל לעזור לבעל האתר כאשר הוא ירצה לעמת את חברת קידום האתרים עם הטענות שלו וירצה לגבות את עצמו בנתונים מהשטח.

יועץ קידום אורגני / ייעוץ SEO למי שרוצה לדעת יותר

במקרים מסוימים, נוח לבעל האתר לקחת יועץ קידום אתרים (או יועץ SEO) בגוגל אשר יהיה מעין מנטור שלו וידריך אותו בשלבים השונים של הקידום.

לדוגמה, אם מדובר באתר קטן שבעל האתר יכול לקדם בעצמו (DIY) ולא מדובר בתחום תחרותי מדי, ייתכן ששימוש בשירותי ייעוץ לקידום אתרים יכול לבצע את הקידום באמצעות הבנת התהליכים הבסיסיים של קידום אתרים בגוגל (אופטימיזציה למילות מפתח ותוכן, שיתופי פעולה עם בעלי אתרים אחרים וכך הלאה) ולהמנע משימוש בשירותי ייעוץ seo.

אני למשל מסייע מפעם לפעם בתור יועץ לקידום אתרים לבעלי עסקים קטנים עם תקציב מצומצם במיוחד (כמה מאות שקלים לחודש) בשעת ייעוץ קידום אתרים חודשית ו/או עבודה נקודתית על קישורים שיעזרו להם בדירוגים ומנחה אותם מה ואיך לשפר באתר.

כל על בעל העסק מוכן לשתף פעולה עם יועץ לקידום אתרים ולא חושש מטכנולוגיה, העסק הזה יכול לעבוד, אבל בעיקר בתחומים לא מאד תחרותיים.

אגב, אלו מכם שצריכים שירות ייעוץ seo נקודתי של בניית קישורים – אני מציע בין היתר בדיוק את זה.

למידע נוסף על שירות ייעוץ קידום אתרים.

סיטואציה אחרת בה אפשר להשתמש בשירותיו של יועץ קידום אורגני על מנת לדעת יותר היא כאשר מדובר על אתרים מורכבים ובעל האתר או החברה שמנהלת אותו רוצים לדעת איך הדברים עובדים מאחורי הקלעים על מנת שיוכלו לבחור חברת קידום אתרים בצורה טובה יותר ולדעת עם מי יש להם עסק.

ייעוץ קידום אתרים אורגני במקרה של “סטאפ” של קידום אתרים

עקרונית, יש לי בעיה עם הקונספט של קידום אתרים חד פעמי או Setup עבור קידום אתרים (SEO), מהסיבה שאני לא חושב שזה נכון לתחום כמו קידום אורגני.

ייעוץ קידום אתרים באופן חד פעמי יכול לעבוד רק במקרים מסוימים, ובטח לא להוות פתרון לאורך זמן.

אני מדבר על ייעוץ לקידום אתרים בסרטון הבא:

ייעוץ קידום אתרים במקרים של ענישה וכו’

למרבה הצער, גם אתרים שקודמו לפי הספר עשויים לחטוף עונש מגוגל (ידני או אוטומטי) או פשוט לחוות בעיות באינדוקס.

אם האתר מקודם באופן עצמאי או שחברת הקידום מתנערת מאחריות, זו עשויה להיות בעיה.

במקרה הזה, תפקידו של יועץ SEO הוא למצוא את הדרך המהירה והטובה ביותר לחלץ את האתר מהצרה.

לדוגמה, ייתכן שיהיה צריך להסיר קישורים “רעים” ולצרף אתרים מסוימים לרשימת האתרים החסומים בכלי מנהלי האתרים. במקרים של ענישה ידנית, היועץ יוכל לנסח את הפנייה להכללה מחדש לגוגל.

כמו כן, יועץ לקידום אתרים יוכל לתת טיפים כיצד עדיף לקדם את האתר מעתה והלאה על מנת שהענישה לא תחזור על עצמה.

יועץ קידום אתרים עבור תכנון אתר חדש

בכל מה שקשור לבניית אתרים חדשים, עדיף להטמיע את העקרונות של קידום אתרים כמה שיותר מוקדם, ולעיתים קרובות עוד בשלבים הראשונים של תכנון האתר.

לדוגמה:

 • באילו מילות מפתח יתמקד האתר
 • מה יהיה המבנה הנכון ביותר שיאפשר לגוגל לסרוק את האתר בקלות ולהציג את העמודים הכי מתאימים לגולש בתוצאות החיפוש
 • באילו מערכות ניהול תוכן עדיף להשתמש או כיצד אפשר להתאים את מערכת ניהול התוכן שנבחרה לקידום אתרים
 • בחירת דומיין מתאים והאם שווה להשקיע בקניית דומיין יד שניה
 • היכן לאחסן את האתר בהתאם לקהל היעד העיקרי אליו רוצים לפנות
 • להרחבה בנושא: למה חשוב לקחת מקדם אתרים לפני הקמת אתר חדש.

כל אלו ועוד יקבעו במידה רבה עד כמה יהיה קל או מסובך לקדם את האתר בהמשך.

מכיוון שברוב המקרים החברה שבונה את האתר היא לא זו שבהכרח מקדמת אותו, הרי שתכנון מראש באמצעות מפת דרכים בעזרת ייעוץ SEO מקצועי עשוי להיות כדאי במיוחד.

איך שומרים על ייעוץ קידום אתרים מקצועי שיהיה אפקטיבי?

 1. קובעים גבולות ברורים – מכיוון שהגבול בין ייעוץ לקידום אתרים ובין קידום אתרים בפועל הוא דק, חשוב לקבוע באיזה שלב היועץ מסיים את תפקידו ומעביר את הכדור ללקוח.
  כך אפשר למנוע מצבים בהם הלקוח מושך את המקדם בלשון על מנת שיעניק לו שירותים של קידום בפועל או שהמקדם מנסה לנצל את התלות שנוצרה על מנת להעביר את הלקוח לחברת קידום מסוימת או קולגה שלו.
 2. מחיר – בגלל שמשכו של תהליך הייעוץ עשוי להשתנות, אפשר לסכם עם יועץ קידום אתרים מחיר קבוע מראש על פי הערכה של משך הייעוץ, או לחילופין, לקבוע תעריף שעתי כאשר המקדם מעדכן את הלקוח כל פעם שהוא זקוק לשעות נוספות על מנת לחקור אספקט מסוים באופן עמוק יותר. למידע נוסף על מחירי קידום אתרים.
 3. אמון הדדי – מהרגע שנבחר יועץ לקידום אתרים, רצוי לתת לו את הקרדיט שהוא מבין מה הוא עושה. כמו כן, יש לזכור שזוהי המלצה בלבד ובהחלט אפשר לפנות ליועץ קידום נוסף כדי להצליב את ההמלצות.

בהצלחה!

עוד מדריכים על קידום אתרים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו