כמה זמן לוקח לגוגל לחשב ערך של קישור לאחר שהוא נוצר

קודם כל, סיפתח לפינה חדשה באתר בשם “טיפים קצרים

חשבתי וחשבתי איך בנאדם עצל כמוני שלא מוצא זמן לכתוב לאתר שלו, יכול לעדכן את האתר באופן שוטף ויחסית בקלות? ואז הגעתי לרעיון של לתת טיפים קצרים – מקווה שיהיה לי קל לתחזק את זה לאורך זמן 🙂

במדור הזה אשתדל לכתוב על שאלות נפוצות שאני מקבל מדי פעם או טיפים קצרים שיכולים לעזור בכל מיני נושאים – קידום אתרים, שיווק באינטרנט, כלים ודברים נוספים. מקווה שתיהנו!

והפעם בפינתנו – יצרתם קישור לאתר שלכם, כמה זמן ייקח לגוגל למצוא אותו ויותר מעניין – לחשב אותו בשקלול הציון לאתר?

שאלה מצוינת! 🙂 התשובה, לפי הנסיון שלי, היא כזו:

קודם כל, צריך להבין שגוגל סורק את האינטרנט באופן קבוע, אבל סביר להניח שהוא לא מבקר באתר שלכם כל יום או כמה פעמים בשבוע. זכות זו שמורה רק ליחידי סגולה (כלומר אתרים חזקים במיוחד) כמו ויקיפדיה, ynet, וואלה וכדומה. באתרים קטנים ובינוניים, גוגל מבקר פחות או יותר אחת לשבועיים או שלוש – וגם אז לא תמיד יאנדקס (כלומר, יוסיף לאינדקס, ולא מנוע החיפוש הרוסי…) את התוכן שהוא מוצא. במידה ועמוד מסוים התעדכן בתוכן חדש, גובר הסיכוי שגוגל יאנדקס אותו מחדש.

גם לאחר שגוגל אינדקס את העמוד עם הקישור לאתר שלנו, הקישור לא ישפיע באופן מיידי אלא לאחר תקופת זמן שיכולה להיות בין כמה ימים לכמה שבועות. זה תלוי בחוזק האתר ממנו יוצא הקישור ובזמן בו גוגל מחשב את ציוני הקישורים מחדש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
אהבת? גם ברשימת תפוצה שלי אני מפנק :-) ועל הדרך נותן מתנה >>
הרשמה לרשימת תפוצה

4 תגובות

 1. דניאל, הפרספקטיבה שלי מעט שונה, אני מזהה שגוגל סורק מגוון אתרים, אחת ליומיים או יום. אני משוכנע שהדבר נכון למדינות מסוימות. זה גם תלוי לעתים ב CMS. יש CMSים שמוסיפים ל Robots.txt שלהם פקודת crawl-delay שלמעשה מבקשת מהסורק להוריד את תדירות הסריקה לפי ערך מסוים אחרי הנקודותיים אז זה עוד משתנה שאני לוקח בחשבון (זה בכלל נפוץ באתרי-ענק עם SEO טוב שצריך להגביל בקשות HTTP לגביהם, כי הרי הקרולר בעצמו מבקש בקשות HTTP מהשרת).

  עוד דבר, אני בכלל מאד מתרשם שכל מהירות הסריקה מאד עלתה ב-3 השנים האחרונות.

  1. היי בן,
   מנסיוני, קצב הסריקה של גוגל תלוי בעיקר בחוזק של האתר, כלומר בכמה אתרים אחרים מקשרים אליו. זה די הגיוני שחושבים על זה: ככל שהעכביש של גוגל סורק יותר אתרים ומוצא יוצר קישורים לאתר שלך, כך הוא יבקר בו לעיתים קרובות יותר וגם האינדוקס יתרחש מהר יותר. זה מסביר למה אתרים חדשים, עם מעט מאד קישורים חיצוניים או בכלל לא, נסרקים בתדירות נמוכה יותר. כך למשל – אתר ויקיפדיה נסרק כל הזמן (ספק אם הבוט של גוגל בכלל עוזב אותו מתישהו..).
   אבל צריך להבדיל בין תאריך האינדוקס לבין ההשפעה של הקישורים, שזה נושא המאמר – אני עד כה לא ראיתי השפעה מיידית של הקישור מרגע האינדוקס של עמוד המקשר אליך, גם במקרים בהם היית מצפה לשינוי משמעותי בביטוי לא תחרותי למשל. בדרך כלל, ההשפעה תגיע אחרי כמה ימים או שבועות.

   1. חשוב לי להדגיש – בלי קשר לנושא הכללי של המאמר אני הגבתי רק למשפט “באתרים קטנים ובינוניים, גוגל מבקר פחות או יותר אחת לשבועיים או שלוש” שלגביו אני לא מסכים שהרי כמעט בכל מקרה התרשמתי שהאינדוקס היה מהיר יותר, בסדר גודל שרשמתי או בכיוון של סדר הגודל הזה – כמה ימים במסגרת השבוע.

    1. היי בן, זה מאד תלוי בפרופיל הקישורים של האתר. בעקרון, יכול להיות שאתר קטן מתאנדקס מהר יותר בגלל שיש לו פרופיל קישורים מסוים ותדירות הסריקה גוברת. יכול גם להיות, שמאז שנכתב המאמר גוגל שיפרו את קצת האינדוקס שלהם. בכל אופן, סבבה ומקבל את הערתך 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש מצב שגם אלו יעניינו אותך...
Call Now Buttonחייגו עכשיו